Apple a jeho nový patent. Uhodne váš cíl

Categories: Apple.

Čvn 20, 2019 // By:Redakce // No Comment

Aby se společnosti udržely vysoko v žebříčku oblíbenosti, musí přicházet s novinkami, které jejich zákazníci ocení. I společnost Apple je si toho moc dobře vědoma, a tak přichází na svět s novou technologií, kterou využijí hlavně řidiči. I když máme společnost Apple spojenou s výrobou a vývojem mobilních telefonů, notebooků a podobných zařízení, nyní se Apple dostává i do automobilového průmyslu. I když by si člověk řekl, že se společnosti Apple nemůže v této branži dařit, opak je pravdou – Apple už přichází na trh s novou technologií, na kterou už má dokonce patent a která má uhodnout, kam chce řidič jet.  

Nedávno se na svět vyklubaly pouhé spekulace o tom, že chce Apple vyrábět autonomní automobily. To ostatně nebylo potvrzeno, ale rozhodně ne ani vyvráceno. Naopak se potvrdily informace o tom, že Apple vyvíjí jakousi technologii, která má řidičům určit jejich cíl, jelikož bude technologie vědět, kam řidič směřuje a kde jeho cíl je.  

Tato nová technologie nese název Apple CarPlay a už má na ni společnost patent.  

Bude nám nová technologie číst myšlenky? 

Člověka hned napadne, že nová technologie bude číst člověku myšlenky, jenže takto prozíravé to opravdu nebude. Spíše se bude jednat o to, že technologii se zadá snadný příkaz a ona pak nasměruje cestu. Pokud třeba řeknete, že máte hlad nebo že chcete jet domů, technologie vás nasměruje a ukáže vám tu nejvýhodnější a zároveň nejrychlejší cestu k vašemu cíli.  

Je třeba konstatovat, že systém neukáže nejbližší cíle, ale ukáže takové cíle, které máte rádi a které se vám hodí. Nemusíte se proto bát, že vám systém ukáže cestu ke KFC, když kuře nejíte.  

Technologie, která nebude v každém automobilu 

Také je třeba zmínit, že tato technologie se bohužel nedostane do každého automobilu. Bude se jednat o výhody automobilů, které už nebudou mít volanty, ale které se budou ovládat takzvaně joysticky. Právě tato auta by se totiž měla dát ovládat i hlasem, nejen s pomocí zmiňovaného joysticku.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related