Apple a prodané iPady. Srovnáváme s konkurencí

Categories: Ipad.

Úno 18, 2019 // By:Redakce // No Comment

V nedávné době zasáhla svět zpráva ohledně klesajících tržeb společnosti Apple. Podle všeho došlo k rapidnímu poklesu tržeb, kdy se neprodával zejména iPhone, jehož nechtějí hlavně v Číně, kde je jeho konkurence opravdu velká. To však neznamená, že se ostatní produkty neprodávaly. Na poklesu tržeb má podíl hlavně telefon s nakousnutým jablíčkem, prodej iPadů na tom nebyl zas tak špatně. Ukazují to finanční výsledky společnosti, která je ukázala světu na konci loňského roku. Finanční výsledky ukazují detaily týkající se počtu prodaných kusů iPhonů, iPadů a také Maců. Rozhodli jsme se to porovnat s konkurencí.  

Pokud se tedy zaměříme na iPady, těch bylo prodáno čtrnáct a půl milionu. Jedná se tedy o nárůst oproti roku předcházejícímu, kdy Apple zaznamenal prodej iPadů jen ve výši třinácti milionů.  

Informace o prodaných iPadech 

Vloni se tedy bylo prodáno o milion iPadů více než předloni, jak o tom vypovídají analýzy a statistiky. Průměrná prodejní cena činila něco kolem 463 USD, což je také nárůst oproti roku předcházejícímu, kdy iPady stály zhruba 445 USD.  

I když mnozí lidé kroutí nad cenami hlavou, není to žádné překvapení. Ke zvýšení cenové nabídky došlo při odhalení nové řady iPadů vloni během září, nejlevnější model začínal na necelých osmi stech dolarů.  

Apple a konkurence 

Jelikož společnost Apple ukázala své finanční výsledky, automaticky se začala srovnávat s konkurencí. Ostatně z dostupných informací vyplývá, že iPady s nakousnutým jablíčkem jsou stále těmi nejoblíbenějšími tablety, kterých se prodalo nejvíce, tedy čtrnáct a půl milionu. Za tímto tabletem je tablet od společnosti Samsung, kterých se prodalo kolem sedmi a půl milionu, za ním jsou tablety od Amazonu, kterých se prodalo kolem pěti a půl milionu. Mnoho kusů tabletů bylo prodáno i od značky Huawei a Lenovo. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce