Apple a autonomní technologie

Categories: Apple.

Čvc 5, 2017 // By:Redakce // No Comment

Apple údajně spolupracuje s autopůjčovnou Hertz na autonomní technologii. Není to nic divného. Společnost Apple již v minulosti pracovala na projektu Apple Car. Pak ale přehodnotila firma své plány a místo plnohodnotného vozidla se nyní spíše věnuje právě autonomnímu systému do automobilů. Společnost Apple sice chtěla vyvíjet tento systém v tajnosti, ale není to tak jednoduché. V Kalifornii musí totiž všechny společnosti, které se podílejí na testování autonomních vozidlech, neustále podávat takzvané DisengagementReports. Vše je pod kontrolou. V reportech musí být uvedeno, kolik mil autonomní vozidlo ujelo. Tyto informace o testování si pak dozví i veřejnost.

Samořídící auto od Apple

Ono samořídící auto od Apple bylo také viděno i na dálnici. Společnost CNBC prozradila, že firma Apple při vývoji autonomního systému také spolupracuje s autopůjčovnou Hertz. Akcie společnosti Hertz dokonce vzrostly o 15 %. Autopůjčovna Avis začala spolupracovat současně i s divizí Waymo od Alphabet, mateřskou společností Googlu, zejména za účelem testování právě autonomních vozidel. Navíc si společnost Apple od Hertz pronajal hned několik vozidel. Ve zprávě se také objevila další informace. Vozidla Lexus RX450h, které společnost Apple momentálně na testování svého systémupoužívá, byla zároveň pronajata právě od autopůjčovny Hertz’ Donlen.

Nejen PC a telefon

Výrobce známého iPhonu a oblíbených počítačů a notebooků si pronajal sportovní vozidla Lexus RX450h od společnosti Hertz‘ Donlen. Zpráva vyplývá z nedávno zveřejněných dokumentů kalifornského úřadu pro motorová vozidla. Společnost Apple v dubnu získala také licenci pro současné testování tří autonomních vozidel. Z uvedených dokumentů je současně také zřejmé, že jejich pronajímatelem je Donlen a nájemcem je právě společnost Apple. Můžeme se tedy těšit na zbrusu nové autonomní technologie.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related