Apple, IBM a Japan Post Group rozšíří iPady mezi důchodce

Categories: Ipad // Tags: .

Kvě 1, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple se rozhodl přistoupit k jedinečné iniciativě, v rámci které se rozhodne rozšířit iPady mezi důchodce. Za tímto účelem se rozhodl spojit jednak s IBM a druhak s Japan Post Group.

Tato trojice začne vyrábět aplikace týkající se zdravotní starostlivosti, rodiny a komunity. Tyto aplikace by se do roku 2020 měli dostat mezi 4-5 milionů japonských důchodců. Program je rozdělen do několika fází, přičemž první právě probíhá – testovací. Tablety iPad by se tak mohly dostat do rukou 12 – 15% japonských důchodců. Těch je momentálně 33 milionů a tvoří 25% tamnější populace.

Tim Cook věří, že iniciativa má potenciál globálního charakteru, neboť mnohé země čelí výzvě související s podporou stárnoucího obyvatelstva. Je proto rád, že se Apple mohl zůčastnit tohoto projektu a obohatit tak životy starších lidí. Nakonec popsal, že věří, že iPad je zařízení vhodné pro každou generaci díky neuvěřitelně jednoduchému a intuitivnímu systému.

Samotné iPady budou disponovat aplikacemi z dílen IBM, avšak nevypadá to, že by šlo o MobileFirst aplikace, které jsou přístupné pro více podniků. Aplikace poskytnuté uživatelům v rámci japosnké iniciativy poskytují analytické a přistupnostní technologie, přičemž se starší uživatelé dočkají jednoduchého rozhraní a dobrých zkušeností. Některé aplikace budou dávat upozornění typu braní léků, diety, cvičení a dokonce budou obsahovat i informace o různých pracovních příležitostech, nebo různých aktivitách.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova