Apple koupil velký les na dřevo, z kterého hodlá vyrábět obaly

Categories: Zajímavosti.

Dub 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple dnes v tiskové zprávě pro The Conservation Fund uvedl, že kupuje 145 687 km2 na řece Mattawamkeag Main a dále pak 3600 akrů borovičného lesa v Brunswicku v Jižní Karolíně.

Apple také uvedl, že všechen zakoupený les ponechá tak, aby prosperoval, ale zároveň z něj hodlá těžit dřevo na papír, který potřebuje pro výrobu svých obalů na iPhony a iPady. Již mnoho let nám Apple tvrdí, jak se snaží být šetrný k životnímu prostředí a své výrobky vyrábí z recyklovatelných materiálů. Nyní se Apple rozhodl obstarat si vlastní zdroj dřeva na výrobu papíru a následně obalů, ale zároveň udržovat les tak, aby vzkvétal a mohl z něj vyrábět potřebný papír.

Další projekt Applu

Lisa Jackson, ředitelka životního prostředí pro Apple uvedla: “Jsme přesvědčeni, že papír nám bude sloužit jako obnovitelný zdroj. Budeme se snažit dodávat 100% vlastních zdrojů na výrobu našich obalů”. Apple také založil projekt The Reed Forest, díky kterému se bude snažit zachovat zdejší faunu a floru, jelikož tyto lesy poskytují útočistě mnoha živočichům. Apple tak chce do krajiny zasahovat co nejméně.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova