Apple letos vydá 8K iMac

Categories: Apple novinky // Tags: .

Dub 7, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Společnost Lg Displays nedávno zveřejnila zprávu, ve které popisuje zobrazovací technologii rozlišení 8K (7 680 x 4 320 pixelů), ale nejspíš si udělala pěkný problém, neboť prozradila jednu ze zásadních informací o novém iMacu.

Společnost totiž přímo v oficiálním dokumentu uvádí, že i Apple oznámil, že již brzy letos vydá také iMac s Retina 8K dipslejem. To je celkem zajímavé, když vezmeme v potaz, že Apple představil poslední iMac s Retina 5K displejem na konferenci v říjnu minulého roku. Je taktéž jasné, že společnost bude mít velký problém, když jsme viděli, jaké sankce je Apple schopen uvalit na menší dodavatele v případě úniku jakýchkoliv informací.

Můj osobní názor

Myslím si, že vyšší rozlišení je zbytečné, neboť i Retina 5K displej rozlišení je úžasné a minimálně do dalšího roku si stejně nebudete k iMacu moci připojit další displej kvůli nynějšímu Thunderbolt konektoru. LG dále ve zprávě dále uvádí, že Japonsko se chystá spustit vysílání obsahu výhradně v 8K rozlišení, nebo že Jihokorejské společnosti plánují prezentovat 8K na ZOH 2018. LG také uvádí, že jeho displejová divize prezentovala 8K displeje na 98″ 8K color Prime Ultra HD TV na veletrhu CES 2015. Nejdůležitější informací z toho všeho je právě únik informací o 8K iMacu.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova