Apple míří i do Indie

Categories: Apple // Tags: .

Úno 25, 2017 // By:Lenka Vahova // No Comment

Výroba Apple produktů rapidně roste. Zájem o tuto značkovou elektroniku je stále větší, proto se není čemu divit, když letošním rokem plánuje společnost vyrobit konkrétně přes sto milionů iPhonů. Jedná se o obrovské číslo, které se jen tak kdejaké firmě zabývající se elektronikou, nestane. Jenže taková výroba je velmi nákladná. Jistě, zisky tuto výrobu samozřejmě pokryjí, ale problém tkví především v místě, kde ho mají vyrábět. O tom, že by se právě iPhone měl vyrábět například v Indii – to byla jen otázka spekulací. Nyní se ale i spekulace dočkaly jakýchsi konkrétnějších rysů. V současné době dokonce vyplynula zpráva o tom, že se produkce v Indii opravdu odstartuje, a to konkrétně během následujících několika měsíců. Bude se tam vyrábět iPhone SE.

Smluvní partner společnosti Apple se nachází v jižní Indii a v následujících měsících bude tento výrobní závod započat. Bude se jednat o výrobu v technologickém hubu v Bengaluru. Tuto informaci sdělil zdroj velmi blízký samotnému výrobci. V tomto městě se ale bude zřizovat pouze výrobní závod na iPhony. O tom informoval taiwanský partner Applu – firma Wistron Corp.

Tento krok je zapříčiněn tím, že poptávka po multifunkčním chytrém telefonu je jednou z nejvíce rostoucích na trhu s mobilními telefony. Spíše ale dominuje poptávka po těch levnějších verzích.

Dalším velkým krokem, který hodlá podnik Apple konat, je spolupráce s Čínou. V Indii se závod zavedl především z toho důvodu, že jsou zde výhodné zákony, které nařizují, že určité procento součástek přístrojů prodávaných v zemi musí být lokálního původu. Navíc iPhone SE má opravdu nízké výrobní náklady než nejnovější modely. Plánované množství se odhaduje zhruba na tři sta až čtyři sta tisíc kusů. V budoucnu se mají v Bengaluru vyrábět i jiné verze těchto chytrých telefonů. O jejich konkrétnosti ale zatím všechny zdroje mlčí.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related