Apple a jeho nově vybavené vozy – v čem jsou jiné?

Categories: Zajímavosti.

Lis 2, 2017 // By:Lenka Vahova // No Comment

Společnost Apple se zapsala do podvědomí lidí hlavně díky svým nestárnoucím a unikátním telefonům, ale také díky svým kvalitním počítačům a hudebním přehrávačům. Jenže v dnešním světě plném technologií má i tato společnost stále hromadu konkurentů, s nimiž se musí vypořádat. Proto se snaží stále o nejrůznější inovace a o nejrůznější novinky, které této společnosti zaručí vedoucí postavení a díky kterým na ně jejich konkurence zase nějakou tu chvilku nedosáhne.

Aktuálně společnost Apple celkem překvapuje svým produktem, který nikdo neočekával. Na mnoho internetových portálech se aktuálně vyskytly nově vybavené vozy, které slouží společnosti Apple k testování autonomního zařízení. Že by se tedy tato společnost začala najednou drát i do automobilového průmyslu nebo je to jenom zástěrka, která má vyvolat nejrůznější spekulace o novém provedení dalších telefonů?

Jaké vozy jsou vybaveny autonomním zařízením?

Mezi vybavené vozy patří hlavně oblíbené luxusní vozy od automobilky značky Lexus. Ty nyní fungují na systému laserů, které vytváří takzvanou LIDAR 3D mapu z prostředí kolem vozidla. Přesně takto se nyní tvoří různé 3D mapy do nových navigačních zařízení. Ovšem kromě klasických GPS souřadnic zaznamenávají také senzory na značky a semafory. A všechno k tomu řídí autonomní vozidla, která jsou podle všeho naše budoucnost.

Auto je opravdu samo řiditelné nebo ho má někdo pod kontrolou?

Samozřejmě při testování není dobré, aby se autonomní vozidlo nechalo samo bez dozoru. Při aktuálním testování autonomního zařízení ho má v hledáčku hned několik zaměstnanců, kteří monitorují veškerou aktivitu senzorů. Mimo to ve voze sedí i člověk, který v době potřeby manuálně zasáhne do řízení tohoto vozidla (dobou potřeby se rozumí chvíle, kdy auto nezareaguje na chodce nebo na křižovatku bude reagovat jinak, než by mělo).

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova