Apple a jeho nový patent – co je nově patentováno?

Categories: Apple novinky // Tags: .

Zář 9, 2017 // By:Lenka Vahova // No Comment

Mnoho lidí si kupuje různé druhy telefonů. Ovšem vždycky se dbá na to, aby byl telefon dostatečně kvalitní a aby byl samozřejmě dostatečně dobrý a měl v sobě dostatečné množství mnoha aplikací. Málokdo najde lepší telefon, než jsou právě ty od společnosti Apple. iPhony se staly v dnešní době naprosto kvalitními chytrými telefony, které musí mít každý – jinak zkrátka nepatří do davu lidí. Ovšem aby si Apple udržel svou vedoucí pozici na trhu, pak je nutné zmínit fakt, že se musí naučit své lidi stále překvapovat.

Co se týče například různých inovací, tak největší smršť inovací asi ukáže hlavně letos v září, kdy se konečně ukáže světu dlouho očekávaný iPhone 8, o kterém se už od začátku vedou nejrůznější spekulace. Je nutné však zmínit to, že tento telefon nebude mít ještě současný patent, který společnost před nedávnem získala. Sice se patent týká odemykání telefonu, ale tato „osmičková“ novinka by měla mít odemykání pomocí snímání obličeje, a tak se tento patent novinky na trhu bohužel netýká.

Bohužel nebo bohudík?

Je však otázkou, jestli je současně získaný patent vlastně lepší nebo není lepší než snímání obličeje. Ale asi spíš není lepší. O co se ale jedná?

Americký úřad pro patenty a ochranné známky v úterý udělil společnost Apple patent, který se týká odemykání telefonu. Není to však typické snímání prstů, ale je to patent na akustické snímání otisků prstů. Jedná se tedy o dostatečně přesný systém, který by nyní mohl nahradit existující čtečky dotykových ID. To sice znamená jistou inovaci, ale na druhou stranu to ukazuje i fakt, že touch ID tlačítko už není pro iPhone dostatečně dobrý.

Nové modely bez ID tlačítka?

Je dost možné, že se nové modely ukážou v září ve své nové podobě i bez tlačítka ID. Jelikož se plánuje odemykání telefonu pomocí snímání obličeje, pak je zřejmé, že tlačítko ID už nebude tak úplně potřeba. Navíc jestli už bude použito akustické snímání otisků prstů, pak domácí tlačítko iPhone opravdu může zcela zmizet z celého telefonu.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova