Apple oznámil WWDC 2015

Categories: Apple novinky.

Dub 14, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple dnes oznámil první informace o letošní konferenci WorldWide Developers Conference 2015. Na této konferenci bysme měli očekávat představení nových operačních systémů iOS 9 a OS X, který by mohl nést název Malibu.

WWDC se bude jako obvykle konat od 8. do 12. června 2015 ve středisku Moscone West. Potvrdilo se tak už déle spekulované datum, které bylo zamluvené společností, která si přála zůstat v utajení. A nyní se potvrdilo, že se jednalo o Apple. Podobně jako ostatní roky, tak i tento bude vypadat nákup lístků tak, že si zájemci zažádají předem a Apple následně vybere několik účastníků, kteří se na konferenci dostanou.

„Epicentrum změny“

 Letošní pozvánka na WWDC je vskutku zajímavá. Najdeme na ní totiž různé barevné tvary, někdy připomínající květ. Ve středu pozvánky nalezneme zaoblený čtverec totožný se čtvercem ikon v iOS 7 a novějších systémech.

Ve středu tohoto čtverce se nachází slogan: „The epicenter of change“, což v překladu znamená „Epicentrum změny“, což by mohlo naznačovat velké změny v aplikacích a rozhraní. Podobný tvar zaobleného čtverce má i Apple TV, o jejímž updatu se spekuluje právě na letošní vývojářské konferenci WWDC. Phill Schiller nakonec uvedl: “App Store odstartoval ekosystém aplikací, který je jednoduše úžasný a navždy změnil životy zákazníků a vytvořil miliony pracovních míst po celém světě. Na WWDC plánujeme představit úžasné nové technologie pro iOS a OS X, o které se plánujeme podělit s vývojáři a nemůžeme se dočkat, až uvidíme novou generaci aplikácí, které budou tvořit.”

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova