Apple Pay je platební technologií 21. století

Categories: Apple.

Bře 19, 2019 // By:Lenka Vahova // No Comment

Uběhl nějaký ten den, kdy se v České republice poprvé představila platební metoda Apple Pay. Ta je určená pro majitele iPhonů. Zkrátka řečeno je pro lidi, kteří vlastní zařízení značky Apple. Už nebudete muset hledat po kapsách nebo v peněžence svou kreditní kartu, stačí vytáhnout mobilní telefon a máte nakoupeno. Ten jistě nosíte při každé příležitosti, takže nebudete mít od teď problémy s placením. Ještě před tím, než začnete používat Apple Pay je potřeba provést nastavení, ale nemusíte se bát, nejde o nic hrozného. Zvládne to opravdu každý, jen je potřeba projít pár základními kroky.

Sice pozdě, ale přece jenom

Apple Pay není úplnou novinku, jenom u nás v České republice se s tím můžeme seznámit teprve až nyní. V zahraničí již funguje nějaký ten pátek, a podle statistik jde o velmi populární platební metodu, kterou si chválí převážně mladí lidé. Teď už ale pojďme Apple Pay nastavit, ať si ho můžete vychutnat i vy. V první řadě musíte zjistit, zda vaše banka tuto možnost podporuje. Ano, přesně tak. Ne každá banka má možnost se s Apple Pay spárovat a v takovém případě holt máte smůlu. Tedy alespoň na chvíli. Většina českých občanů, kteří nebyli u podporované banky přešli jinam. To jenom za jedním účelem, aby si mohli aktivovat pár týdnů novou platební metodu.

Nastavujeme Apple Pay

Zjistili jste si, jestli vaše banka podporuje Apple platby? Jestliže ano, zbývá vám poslední, a zároveň nejdůležitější krok. Nastavení, jak jste si mohli přečíst v prvním odstavci není příliš složitým procesem. Stáhněte si aplikaci Wallet, v češtině přeloženo jako peněženka a přidejte vámi vybranou kartu. Na přidání máte dva způsoby. Mezi ty modernější patří rychlé naskenování pomocí kterého budete mít kartu za pár vteřin v mobilu. Druhým méně častým, i přes to ale oblíbeným způsobem je ruční přidání. Někteří dávají přednost této variantě, protože mají rádi tzv. jistotou.

Užívejte si nákupy

Na závěr si už stačí užívat nákupy v obchodních centrech a všude jinde. Při placení stačí vytáhnout mobil a zaplatit prostřednictvím Apple Pay rychleji a snadněji. Nevíte si rady, jakou banku zvolit? Z těch známějších vám doporučujeme například Českou spořitelnu, Air Bank nebo Komerční banku.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related