Apple rozšířil CarPlay do dalších 5ti zemí

Categories: Apple.

Dub 17, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple včera aktualizoval svou stránku o dostupnosti funkcí iOS 8, do kterých patří i CarPlay. Přidal totiž 5 nových zemí.

Mezi nové země patří

Nizozemsko, Dánsko, Nový Zéland, Rusko a Švédsko.

S touto novou pěticí zemí Apple nyní podporuje 25 zemí CarPlay po celém světě. Apple svou podporu CarPlay rozšiřuje celkem rychle, neboť začátkem tohoto měsíce Apple přidal podporu pro Brazílii, Čínu, Indii, Thajsko a Turecko. Apple CarPlay je například dostupný i v blízkém Německu, blízké Francii, Švýcarsku nebo Itálii. Je otázkou, jestli se CarPlay dostane i do České republiky. Pokud ano, tak si na tuto funkci ale počkáme opravdu dlouho.

Apple CarPlay však můžete mít v současnosti ve svém autě jen díky náhradním dílům do palubních systémů od společností jako jsou Pioneer, nebo Alpine. Ovšem Apple už uzavřel smlouvu s několika výrobci aut a ti slíbili, že se CarPlay objeví již ve standartní výbavě aut pro rok 2015.

Apple CarPlay zamíří do automobilů Porsche

Minulý pátek jsme Vás v našem článku Apple rozšířil CarPlay do dalších 5ti zemí informovali, že APple rozšířil svou sluřbu CarPlay do dalších pěti zemí, takže už podporuje 25 zemí po celém světě.

Nyní na světlo vyplula další informace týkající se této služby. Tato informace se týká podpory dalšího velkého výrobce automobilů – Porsche. Porsche by službu Apple Carplay do svých automobilů měla nasadit již brzy. Ale přesné období i ceny automobilů jsou bohužel stále otázkou. Carplay je služba, která integruje funkce Vašeho iPhonu do palubní desky automobilu, takže při jízdě nemusíte nikde lovit mobil a všechno se odehrává na palubní desce.

Několik významných prodejců automobilů již potvrdilo

V současné době už je potvrzených několik významných prodejců automobilů. Mezi ně patří například BMW, Chevrolet, Hyundai, Mazda, Subaru, Mercedes Benz, Ford, Honda, Toyota a mnoho dalších. Kompletní seznam naleznete na webu Applu. V současnosti je však CarPlay externě dostupný pouze v autorádiích značek Pioneer a Alpine.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related