Apple se stal nejdražší firmou světa

Categories: Apple, Apple novinky.

Kvě 21, 2019 // By:Redakce // No Comment

Jaká firma je dnes označována za tu nejdražší firmu světa? Ještě donedávna to byla firma Microsoft, která byla tou nejdražší firmou světa, dnes je to někdo zcela jiný. Je to firma s nakousnutým jablkem ve znaku, tudíž už jistě víte. Apple se stal nejdražší firmou světa, jeho hodnota dosáhla letos vyššího čísla než firma Microsoft. Firmu Microsoft překonal Apple o osm miliard dolarů, své prvenství se nyní bude snažit firma dlouho udržovat.  

Pokud bychom měli zmínit nyní tři nejdražší firmy světa, zmínili bychom firmu Apple, Microsoft a Amazon. Zatímco firma Amazon, která dostala během jednoho jediného víkendu svého zakladatele Jeffa Bezose na první místo v žebříčku nejbohatších lidí světa, má hodnotu přes 805 miliard dolarů, Microsoft je ohodnocen na 813 miliard dolarů a společnost Apple na 821 miliard dolarů. Je to poměrně těsný souboj, kterému nyní vévodí nakousnuté jablíčko.  

Vše se může během týdnů změnit 

Žebříček nejhodnotnějších firem světa se však neustále mění, čísla se mění každých pár dní či měsíců. Přece jen je to také záležitost akcií a jejich hodnoty. V posledních týdnech totiž akciové trhy IT společnostem příliš nepřály, hodnoty akcií šly logicky směrem dolů. Kdo ví, jak se to ale změní v dalších nadcházejících týdnech.  

Google jako další v pořadí 

Google ještě donedávna byl také v první trojce, ale nakonec ho jiné firmy sesadily. Drží se však v první desítce, respektive v první pětce, kdy ho od Amazonu dělí zhruba sto miliard dolarů. Poté se mezi nejdražšími společnostmi nachází také Facebook, který však má za sebou mnoho velkých skandálů, jež se mohou promítnout do jeho hodnoty. Akcie Facebooku taky nejsou zrovna vysoko, ovšem příjmy jsou hlavně z reklamy, které se na sociální síti Facebook a jeho dalších sítích daří.  

Jen pro zajímavosti: Apple zůstává jedinou It značkou v čele žebříčku, jejíž byznys stojí formálně na vlastním hardwaru. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce