Baterie a její vliv na výkon iPhonu

Categories: Iphone.

Led 19, 2018 // By:Redakce // No Comment

Lithium-iontové baterie v iPhonu využívají lithium-iontovou technologii. Nabíjejí se rychleji, vydrží déle, mají vyšší energetickou hustotu a větší výdrž při menší velikosti. Lze také maximalizovat výdrž baterie. Výdrž baterie je doba, po kterou zařízení pracuje bez dobití. Životnost baterie je výdrž baterie vydrží, než je ji nutné vyměnit. Jedním z faktorů ovlivňujících výdrž a životnost baterie je to, co přesně na zařízení děláte.

Jak prodloužit životnost

Existuje pár způsobů, jak baterii pomoct vydržet déle. Životnost baterie se odvíjí od chemického stáří zohledňující i faktory jako počet nabíjecích cyklů i to, jak se o baterii staráte. Lze maximalizovat výdrž baterie a prodloužit její životnost i tím, když iPhone plánujete na delší dobu uskladnit a necháte jej napůl nabitý. Dále iPhone nenabíjejte a nenechávejte delší dobu v horkém prostředí a na přímém slunci. Všechny dobíjecí baterie jsou chemicky stárnoucí spotřební součásti, které ztrácejí na efektivitě. Čím starší, tím hůře udrží náboj.

Zařízení vydrží kratší dobu, zhoršuje se schopnost baterie rychle dodávat energii. Telefon funguje správně, pokud elektronické součástky čerpají z baterie okamžitý výkon. Baterie s vysokou impedancí neposkytuje výkon dostatečně rychle a ta se zvyšuje s chemickým stářím. Dočasně se zvýší, když je baterie téměř vybitá nebo je ve studeném prostředí. Pokud se faktory spojí, nárůst impedance je výraznější.

Impedance

Když zařízení čerpá energii z baterie s vyšší impedancí, sníží se napětí baterie. Elektronické součásti k fungování vyžadují minimální napětí. Jde o interní úložiště, obvody i baterii. Systém správy napájení rozezná, kolik energie dokáže baterie dodat a vyvažuje zatížení pro nepřetržitou funkci.

Napájecí systém, který nedokáže dodávat dostatek energie k nepřetržitému provozu, vypne zařízení pro ochranu elektronických komponent. V extrémních případech se vypíná častěji a zařízení je nespolehlivé. iOS 10.2.1 obsahoval aktualizace pro starší modely iPhonu, které chrání před vypnutími. Patří se i funkce pro iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus a iPhone SE, kdy dynamicky spravuje momentální výkyvy ve výkonu. V iOS 11.2 je to i v iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce