Ben & Jerry’s paroduje Applovskou reklamu na první Macintosh

Categories: Apple.

Dub 20, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Jedna z vůbec nejslavnějších a nejznámějších reklam byla bezpochyb ta, kterou Apple vysílal při finále Super Bowl nesoucí název 1984. V té době se jednalo o jedinečnou reklamu na první Macintosh.

Historie se nyní tak trochu opakuje, neboť známý výrobce zmrzliny v kelímku – Ben & Jerry’s udělal parodii postavenou právě na této reklamě Applu z roku 1984. Jedná se o reklamu na jejich nový zmrzlinový sandwich nesoucí název BRRR-ito a právě tato parodie je v mnohém podobná té applovské. Na applovskou reklamu z roku 1984 se můžete podívat níže, pod ní pak naleznete její parodii od Ben & Jerry’s.

V Applovské nalezneme text:

„On January 24th, Apple Computer will introduce Macintosh. And you’ll see why 1984 won’t be like Nineteen Eighty-Four.“ Tato slavná věta v překladu znamenala „24. ledna Apple představí Macintosh. A vy uvidíte, proč 1984, nebude jako 1984.“ Ben & Jerry’s svůj text trochu pozměnil, ale stále je vidět značná podobnost s applovskou reklamou. Jejich text zní: „On April 20th, Ben & Jerry’s will introduce the BRRR-ito. And you’ll see why 4.20 will be exactly like ‘4.20“.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related