Brýle vám dají rozšířenou realitu, to je prostě iGlass a Apple

Categories: Apple.

Čvc 15, 2017 // By:Redakce // No Comment

Brýle pro rozšířenou realitu iGlass od společnosti Apple se blíží ke svému cíli. Apple pravděpodobně podnikl další výrazný krok, který mu konečně umožní v blízkém čase uvést na trh toto zcela revoluční zařízení. VCupertinuse pracuje na brýlích pro rozšířenou realitu dost dlouho. Podle nejnovějších zpráv se nyní ale jedna z dceřiných společností firmy Apple rozhodla koupit německou firmu SensoMotoric Instruments, která s zabývá technologiemi na čtení očí. Jde o naprosto klíčovou věc pro tento připravovaný produkt. Tato nezbytnost byla zřejmě posledním krokem. Společnost Apple také neuhlídala své podklady a informace a unikl jí interní dokument odhalující tento vývoj brýlí pro rozšířenou realitu.

Nákupy a přípravy

Nejnovější akvizice společnosti Apple byla odtajněna díky novým dokumentům v německém obchodním rejstříku. Z těch také vyplývá, že společnost koupila také VineyardCapitalCorporation, jeden z mnohých dceřiných společností této firmy.Nabytí všech dosud vyvinutých technologií SensoMotoric Instruments společnosti Apple cestu k rozšířené realitě markantně v mnohém ulehčuje. Zcela klíčovou roli budou hrát zejména komponenty nutné pro ovládání brýlí. Navíc má německý podnik obrovskou spoustu dalších patentů i v mnoha jiných oblastech raketově se rozvíjející virtuální reality.

Revoluční rozšířená realita

Ředitel společnosti Apple TimCook ale prohlásil, že rozšířená realita je pro společnost prioritou a virtuální realitě se již příliš věnovat nechce. Rozšířená realita je podle něj stejně revoluční jako je smartphone. Datum představení tohoto zařízení pro rozšířenou realitu zatím nikdo nezná a je pouhým předmětem velkých spekulací. Předpokládané datum je směřováno nejdříve během příštího roku a to je nejzazší datum. Přesto je to vnímáno jako docela optimistická prognóza. Dříve než si budete moci speciální brýle nasadit, měla by rozšířená realita přijít ještě na letošní nový model iPhone. Akvizice práce na toužebně očekávaném produktu určitě značně urychlí, aby tak potěšila své věrné fanoušky co nejdříve.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related