Díky Apple Watch je iOS 8 nainstalován už na 81% zařízení

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 30, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple zveřejnil nejnovější informace na svém portálu informací pro vývojáře. Odhalil totiž, že je iOS 8 nainstalován už na 81% zařízení. Stalo se tak jen týden po vydání Apple Watch, které vyžadují iOS 8.2 nebo novější.

Ale i tak iOS 8 stále zaostává za svým předchůdcem a to o celých 10%, za čo můžou mimo jiné i problémy, které se nacházely i v nynějších verzích systému a díky kterým se dokonce ukázal iOS 8 jako méně stabilní, než iOS 7 a dokonce Android Lollipop. V dnešní době ještě 17% zařízení používá iOS 7 a 2% používají starší operační systém.

Též se na tom podílí skutečnost, že dřívější operační systémy vyžadovaly 5GB prostoru, což odradilo uživatele 16GB a 8GB modelů k aktualizaci, aby nemuseli mazat své data ze zařízení jen aby měli novější operační systém. Kromě toho se objevilo několik kritických problémů, které provázely operační systém iOS 8 už od jeho vydání.

Opravné verze nenechaly na sebe dlouho čekat

Apple také musel na poslední chvíli před vydáním odstranit z iOS podporu pro HealthKit, aby odstranil jednu z chyb a následně ji opravil v iOS 8.0.1, která však přinesla další problém ve formě nefunkční antény a problému s Touch ID u iPhonů s Touch ID. Chvíli na to vyšla další aktualizace iOS 8.0.2, která opravila všechny tři problémy.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova