Doplňky do prohlížečů, budiž sjednoceny

Categories: Apple, Zajímavosti.

Čvn 30, 2021 // By:Redakce // No Comment

I když se většinou stává, že velké společnosti si hrabou každá na svém písečku, nedávno se do světa dostala informace, že se Apple, Google, Microsoft a Mozilla přece jenom sjednotí. Nemyslete si však, že dojde ke spojení největších amerických gigantů na poli internetu, má dojít jen ke sjednocení doplňků do prohlížečů. Jmenované společnosti se spojily do jedné velké nové skupiny WebExtensions Community Group s cílem vytvořit jednotný standard pro tvorbu prohlížečových rozšíření.  

Tvůrci prohlížečů, připojíte se také? 

Možná to zatím vypadá, že se jedná o uzavřenou skupinu, do které nemají jiné firmy nebo tvůrci přístup, ale opak je pravdou. Nově založená a vzniklá skupina nabízí prostor i pro další tvůrce prohlížečů a doplňků. Chce, aby se také přidali na jednu loď.  

Důvodem toho je touha zjednodušit a specifikovat API, nabídnout dostupné funkce i poskytnout používaná oprávnění. Úkolem nově vzniklé skupiny je docílit toho, aby se rozšíření snáze udržovala, také byla pro jednotlivé uživatele bezpečnější a aby běžela rychleji, a toho lze dosáhnout opravdu jen tak, pokud budou jmenovaní giganti spolupracovat.  

Díky spojení by mohlo dojít k rychlejšímu a lepšímu fungování na různých typech zařízení, což vede k vyšší uživatelské spokojenosti.  

Jaké doplňky prohlížečů používáte vy? 

Nástrojů, respektive doplňků, které jednotlivé prohlížeče dnes poskytují je celá řada. Jejich úkolem je především zjednodušit vyhledávání a usnadnit práci na počítači nebo mobilním telefonu či tabletu. Například prohlížeč Chrome nabízí hlídače Shopů, díky čemuž vám neunikne žádná velká, respektive výrazná sleva, kterou se některý z e-shopů rozhodl umístit na své stránky. Nebo nabízí příjemné rozšíření nazvané Mercury Reader, což je nástroj umožňující příjemnější čtení článků. 

A co vy, máte nějaké oblíbené rozšíření, které aktivně používáte? 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related