Gesta na trackpadu, která vám usnadní práci s Macem

Categories: Macbook.

Bře 11, 2020 // By:Redakce // No Comment

Pokud jste v nedávné době přešly z klasického notebooku na MacBook, mohlo vás překvapit jedno, a sice trackpad. Najednou už nemáte k dispozici klasickou myč, ale máte k dispozici trackpack bez tlačítek, tudíž je to opravdu velká změna. Najednou si nejste jistí ovládáním a potřebovali byste radu. Do začátku se vyplatí osvojit si zejména několik gest, která vám pomohou a která vám rapidně usnadní práci s Macem. Několik z nich pro vás máme.  

Možná víte, že trackpady společnosti Apple patří skutečně k nejlepším vůbec. I když je konkurence dohání, stejně se právě tyto trackpady řadí k nejpropracovanějším. Bohužel řada lidí s nimi stále neumí pracovat, naštěstí několik gest, která jsou praktická, prozradíme.  

Vše najdete v Nabídce Apple 

Vyjmenovat všechna gesta, která jsou praktická a která vám rapidně usnadní práci, to by bylo velice na dlouho. Proto vám poradíme, kde všechno v souvislosti s trackpadem a jednotlivými gesty hledat. Stačí si rozkliknout Nabídku Apple a konkrétně Předvolby systému, pak najdete záložku Trackpad.  

Zde budete mít vše, co se týká ukazování, klikání, také posuvu a zvětšení. Najdete zde veškeré zkratky, které vám pomohou snáze ovládat váš MacBook a které vám tedy tím pádem usnadní práci s notebookem. Dokonce mnoha gesta můžete změnit dle svých požadavků, abyste se nemuseli učit nic, co je vám například nepohodlné nebo nepříjemné.  

Vyzkoušejte i aplikace 

Pro snazší práci s MacBookem se vyplatí vyzkoušet i nejrůznější aplikace. Například vyzkoušejte aplikaci Exposé, která sice není zrovna nejznámější, na druhou stranu je to velice užitečná aplikace, která má své využití i v Safari, které pravděpodobně využíváte, pokud pracujete na MacBooku víc než často. Aplikace vám například udělá pořádek v samo se otevírajících reklamních oknech. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce