Herní ovladač od společnosti Apple? I to je ve hře 

Categories: Apple novinky.

Dub 30, 2022 // By:Redakce // No Comment

I když to zatím vypadá, že společnost Apple jde stále směrem chytré elektroniky, skutečnost je však někde zcela jinde. Zájem firmy se upíná trochu jinou cestou, aktuálně se pracuje například na vlastním elektromobilu nebo na herním ovladač. Ano, firma ve velkém reaguje na potřeby a zájem zákazníků, kteří nyní směřují cestou ekologickou ve světě aut a cestou herní ve svém volním čase.  

Byla to jen otázka času 

Zatímco ty, kteří tak bedlivě dění ve společnosti Apple nesledují, tato zpráva překvapí, ti, kteří se zajímají o dění ve společnosti překvapeni nejsou. Důvod je prostý – tento krok se dal předpokládat a podle mnoha to byla pouze otázka času. Apple světu totiž před několika lety představil svou vlastní mobilní herní službu, která byla založená na bázi předplatného, a tak se tento krok dal očekávat. Touha dostat Apple produkty zase na vyšší úroveň se tak začíná naplňovat, respektive začíná plodit konkrétní řešení. 

Pravděpodobně brzy můžeme očekávat novou a podle všeho také velmi schopnou konkurenci herních konzolí Xbox nebo PlayStation. I když se zatím nedá říct, jakou konkrétní podobu herní ovladač bude mít, pravděpodobně se nenechá nic náhodě. Apple si na to zkrátka potrpí. 

Nový patent registrován 

Jelikož je projekt na začátku, nemůžeme říct žádné bližší informace, protože je sami seznáme. Podle všeho se však společnost Apple registrovala na americkém patentovém úřadu se svou novinkou, která by měla být tedy herním ovladačem, jak už bylo řečeno.  

Ze záznamů lze vyčíst, že se bude jednat asi o ovladač, který se připne k mobilnímu telefonu čili o pravé konkurenci herních konzolí Xbox nebo PlayStation se nakonec jednat nebude. Spíše se může třást Nintendo Switch, které je založené na podobném principu.  

Je však třeba konstatovat, že z původních patentových návrhů se do reality přenese jen zlomek. Takže zmiňované společnosti nabízející herní konzole ještě nemohou zůstat tak úplně v klidu. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce