iPad s 3D displejem? Už brzy skutečnost!

Categories: Ipad // Tags: , .

Dub 9, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V dnešní době se může zdát, že tablety se už kromě ztenčování a vylepšování hardwaru nijak převratně nemůžou posunout dál. Apple opět ukazuje, že toto je blbost a pravděpodobně pracuje na 3D displeji, který by měl být v budoucnu použit do iPadu.

Tento 3D displej by se Vám zprva mohl zdát jako hodně vzdálená budoucnost, ale ve skutečnosti nemusí. S touto technologií 3D displeje měl původně v pánu prorazit Microsoft, avšak ten od 3D displeje upustil a Apple se chytil příležitosti. Když Steve Jobs před pěti lety v roce 2010 představil první ipad, jednalo se o převratné zařízení, které okamžitě smetlo všechny tehdejší pokusy o tablety a ukázalo, jak má tablet vypadat. iPad si i dnes drží výsadní postavení, nicméně prodeje iPadů klesají a to právě kvůli tomu, že nepřináší nic převratného a lidé nepotřebují každý rok nový iPad s novými komponenty.

3D displej

Toto by se však mělo změnit s 3D displejem. Ten by měl údajně opět udat směr.

Displej iPadu by tak už nebyl plochý jako doposud, ale měl by přímo vystupovat do prostoru a dokázat se rychle natvarovat do příslušného tvaru tak, aby co nejlépe zachytil objekty. Právě 3D displej by měl za výsledek nové možnosti jak pro uživatele, tak pro programátory. Právě pro programátory by se jednalo o zajímavou možnost vytvářet aplikace pro 3D displej s více možnostmi. Značného pokroku by se tak dočkaly například aplikace pro architekturu a modelování. V laboratořích Applu začali zkoumat právě důsledky interakce uživatelů s tvarově se měnícím displejem. Byl vytvořen sloupcový graf 10×10, který by měl prezentovat vizualizaci různých dat na 3D displeji. Bylo zjištěno, že 3D motivuje uživatele aby s daty přímo pracovali, neboli manipulovali s jednotlivými body.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova