iPhone 8 se asi opozdí

Categories: Iphone.

Čvn 25, 2017 // By:Redakce // No Comment

Nad vydáním očekávaného iPhonu 8 se zase stahují mračna. Jeho dodavatelé mají velký skluz a do září stihnou vyrobit jen malý počet OLED displejů. Tento nový telefon je opět očekáván s napětím a těšíme se na jeho nové technologie. Očekáváme správné umístění Touch ID a spoustu dalších vychytávek. O chystaném iPhone 8 se toho hodně naspekulovalo. Na světlo světa se místo tohoto modelu vkrádají spíše velmi znepokojivé informace o tom, že nám nastává výrazný problém s termínem vydání tohoto fešáka. Jedna z jeho hlavních předností nyní totiž asi nebude s největší pravděpodobností dodána včas v takové míře, jaká je třeba pro jeho dokončení.

Realistické zpracování

Úžasný koncept iPhone 8 je nadmíru realisticky zpracovaný. Nejočekávanější smartphone tohoto roku sebou nese celou řadu skvělých novinek. Nejvýraznější je pravděpodobně nový OLED displej, který se táhne přes celou přední stranu displeje téměř bez rámečků. Hlavní kámen úrazuje, že výroba OLED displejů představuje natolik náročný proces, se kterým je spojena celá řada zdlouhavých procesů, termíny se nestihnou. Apple bude mít po představení telefonu na trh pouhé 4 miliony kusů k prodeji.

Apple a Samsung

Apple si původně u Samsung, který OLED displeje pro Apple vyrábí, objednal asi 70 milionů kusů. Možná je to záměrná sabotáž či konkurenční boj. Možná ale nejasné umístění Touch ID v novém iPhonu není lživá informace a výroba displejů se zpozdí právě z tohoto důvodu. Samsung během dvou let Applumá dodat 92 milionů OLED panelů. Kvůli svému konkurentovi také přestavěl i továrnu na displeje. Nyní přichází iPhone 7s, na kterém se pracuje už od května. Kromě procesoru A11 ale zřejmě nepřinese nic nového. iPhone 7s bude pravděpodobně jen skromná aktualizace sedmičkovéřady. Představení iPhone 8 se ale posouvá do nedohledna. Zahájit prodej se 4 miliony produktů na skladě asi nelze. Jen za první víkend spuštění prodeje se očekává prodej více než 10. milionů iPhonů.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce