iPhone upozorní na praskliny displeje

Categories: Iphone // Tags: .

Bře 29, 2017 // By:Lenka Vahova // No Comment

Jistě jste se i vy setkali s tím, že vám spadl telefon na zem. Jeho displej nemile praskl a při horším scénáři dokonce způsobil, že vám nefungoval dotyk a ani obrazovka. Museli jste tedy zamířit ke zkušenému technikovi, který by vám s danou situací měl pomoci. A taky vám mile rád pomůže, protože za tuto opravu mu z toho kápne dobrá suma peněz do kapsy. Opravy mobilních i jiných zařízení bývají totiž opravdu drahé. Jestliže nemáte mobil v záruce nebo se daná věc na záruku nevztahuje, musíte si připravit balík. Mnohdy samotná oprava vyjde dráž než například koupě nového telefonu. Proto se vždy zamyslete nad tím, jestli se vám do dané opravy vyplatí nebo nevyplatí investovat. Pokud byste zvážili, že si raději koupíte nový telefon a ten starý prodáte na náhradní díly, zkuste si koupit iPhony. Ten by totiž měl upozornit na drobné praskliny na displeji, a tak byste se tedy mohli vyhnout drahým opravám, které by pak byly spojovány s tím, že se malá nepatrná prasklinka změnila v obrovský problém.

Patentovaná žádost s titulem „Coverglass fracture detection“ se nyní ocitá ještě na stolech. Tento patent má ale popisovat zařízení, které je schopné samo upozornit na prasklinu ve skle displeje. Majitel chytrého telefonu se pak včas dozví, že by měl s tímto problémem jít rychle do opravny.

Možná se zdá, že technologie je zcela složitá, ale jedná se naprosto o jednoduchou věc. Apple totiž do okolí skla umístí několik senzorů, které jsou schopny samy detekovat praskliny nebo malé trhliny ve skle. Snímače pohybu a senzory přiblížení budou pak schopné také detekovat pády, obzvlášť tehdy, kdy bude přístroj častěji a rychle padat na zem. Provedení spočívá v piezoelektrických ovladačích pod sklem displeje, které (v případě poškození) začne vibrovat po celé své ploše. Tato vymoženost bude tedy vhodná zejména pro ty, kteří se denně potýkají s tím, že jim jejich chytrý telefon padá na zem.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova