Na iPhony a MacBooky z Číny bude nejspíš uvaleno vyšší clo

Categories: Apple.

Pro 10, 2018 // By:Redakce // No Comment

Produkty společnosti Apple ve své domácnosti má každý druhý člověk. Důvodem je to, že je to vynález, který zkrátka nemá období. V současné době se však společnost Apple potýká s jedním problémem za druhým. Nejdříve se stala druhou největší americkou společností, co se tržní hodnoty týče. Předběhla ji společnost Microsoft, které se zvýšila tržní hodnota a dostala se tak před společnost Apple po dlouhých několika letech. Kromě toho se vytáhl také spor z roku 2011, který je nutné nyní vyřešit, a dále prezident Spojených států amerických Donald Trump navrhl, že by se mohlo zavést clo na iPhony a MacBooku, které se dovezou z Číny. Je toho zkrátka mnoho, s čím se společnost Apple nyní musí potýkat.

Sice to, jestli clo bude skutečně uvaleno ve výši deseti procent, ještě není jisté, je to stejně hojně řešené téma. Vše by se mělo vyřešit po schůzce amerického prezidenta s čínským prezidentem.

Nebude menší zájem o produkty?

Vláda je si samozřejmě vědoma toho, že můžou přijít obavy spotřebitelů z nově nabitých poplatků. Proto se Donald Trump, hlava USA, rozhodl, že některé produkty od cla osvobodí. Konkrétně se mají clu vyhnout produkty, jako jsou Apple Watch,  AirPods a další chytré fitness produkty, které se nyní těší velké oblíbenosti.

Oblíbené produkty, které se kupují neustále, jako jsou třeba iPhony nebo Macbooky, však clu podléhat budou, pokud se na tom shodnou obě strany, a sice USA a Čína. Clo, jak jsme zmínili, by mělo být desetiprocentní.

Co na to Apple?

Nyní se nabízí otázka, jak na to reagoval Apple? Podle všeho poslal prezidentovi dopis, v němž se psalo, že vláda by měla najít efektivnější řešení, že toto řešení rozhodně není. Zavedení cla by podle společnosti mohlo vést k vyšším cenám pro spotřebitele, čímž by se snížila konkurence schopnost a samozřejmě i zájem o produkty.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related