Jste novopečeným majitelem MacBooku? Máme pro vás pár tipů

Categories: Macbook.

Led 11, 2020 // By:Redakce // No Comment

Zařadili jste v před nedávnem mezi majitele notebooků s nakousnutým jablíčkem? Pak pro vás možná jsou tato zařízení trochu záhadou. Než se s nimi naučíte zacházet, chvilku to potrvá. Přece jenom se MacBooky ovládají krapet jinak než jiné notebooky, se kterými jste se doposud mohli setkat. Abyste však první dny s novým notebookem zvládli opravdu rychle, připravili jsme si pro vás několik tipů a triků, jak s MacBookem pracovat.  

Multi-touch gesta jsou pomocníky 

Aby se vám MacBooky ovládali hravě a snadno, vyplatí se osvojit si takzvaná multi-touch gesta. U nového notebooku s nakousnutým jablíčkem totiž nenajdete klasickou myš, k dispozici vám však bude jen šikovný trackpad. Když se naučíte jednotlivá gesta a triky, najednou bude ovládání nového počítače opravdu zábavou, nikoli záhadou.  

Siri je váš přítel 

Co dalšího vám může pomoct při začátcích s MacBookem? Je to rozhodně Siri. Sice neumí česky, ale aby vás pochopila, stačí mít základní znalost angličtiny. Siri neboli také hlasová asistentka se spustí kliknutím na její ikonku nebo dlouhým podržením klávesnice cmd a mezerníku. Je velkou výhodou, že se Siri nemusíte mluvit, ale také si s ní můžete dopisovat.  

Využívejte cizí znaky i emoji 

Věděli jste, že můžete kromě klasických znaků a emotikonů využívat při používání MacBooku i cizí či méně obvyklé emoji a další prvky? Jde to snadno a jednoduše, stačí jenom dlouze stisknout konkrétní klávesnici, která vám hned ukáže své možnosti. Například takto hravě zobrazíte písmenka s diakritikou a podobně.  

Podepisujte dokumenty 

Věděli jste, že lze přes MacBook podepsat i nejrůznější dokumenty? Jde to velice rychle, snadno a taky jednoduše. Dokonce si lze svůj podpis uložit a potom ho lze přidávat do dokumentů opakovaně, jak budete potřebovat. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce