Jak měří Apple Watch Váš tep?

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 23, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple Watch měří na vašem těle všechny možné údaje, ale jak? Stejně jako například ve fitku se používají LED diody. Přesněji červená a zelená. Diody tep zjišťují pomocí fotopletysmografie.

Každý jednotlivý tep přináší vzestup krevního toku, a protože krev absorbuje zelené světlo, tak Apple Watch vypočítají váš tep pomocí změn v absorbci zeleného světla. Při tréninku tedy hodinky Apple Watch tedy vyšlou do vašeho zápěstí 100 krát za sekundu proud zeleného světla a pomoci fotoidy změří tedy jeho absorbci. A pokud zrovna netrénujete? Stejně jako krev reaguje na zelené světlo, tak reaguje i na světlo červené barvy.

Jak to funguje?

Apple Watch tak vyšlou každých 10 minut paprsek infračerveného světla a puls měří pomocí něj. Ale Apple sám přiznává, že výsledky vašeho tepu odpovídají na 100%. Třeba když je venku chladno tak mají senzory problém data správně přijímat a analyzovat je. Dále například při tenise nebo boxu, kdy dělá člověk nepravidelné pohyby.  Pokud chcete, aby senzory správně měřili je nutné je mít připevněné tak, aby přiléhaly co nejvíce k povrchu kůže.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova