Microsoft ve Windows 10 aktualizoval smajlíky, jsou podobné těm od Applu, ale škaredší

Categories: Zajímavosti // Tags: .

Kvě 4, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Microsoft v nejnovější aktualizaci Windows 10 přidal nové smajlíky a také předělal ty stávající. Ty se nyní podobají těm, které můžeme vidět na iPhonu, iPadu, iPodu Touch a Macích.

Windows 10 tak nabízí mnoho nových smajlíků, mezi které patří například i smajlík se zdvihnutým prostředníčkem apod. Zajímavé je, že Apple přidal možnost změnit barvu pleti, jako to udělal Apple asi měsíc dozadu u svých systému iOS 8.3 a Mac OS X 10.10.3. Co zatím Microsoftu ve Windows chybí jsou vlajky států, nicméně to se může klidně změnit v neěkteré z dalších aktualizací. Windows 10 je momentálně dostupný ve verzi beta pro vývojáře a veřejně by měl být dostupný až během července.

Nejnovější Windows 10 by měl dostat jednotný design napříč všemi zařízeními a umožnit začít práci na jednom zařízení a pokračovat na druhém, takže něco jako Handoff od Applu. Už nebude žádný Windows Phone, ani Windows RT, ale pouze Windows 10. Update na Windows 10 bude možný z Windows 8.1 a Windows 7 první rok zdarma. Podle informací nebude Microsoft příliš řešit, zda updatujete z legální, nebo pirátské verze.

Ve Windows 10 najdete emotikon „padajícího nanuku“

Apple se rozhodl přizpůsobit nové verzi jazyka Emoji celkem rychle a přidal tak do iOS 8.3 a OS X 10.10.3 více než 300 nových emotikonů. Tyto aktualizace krome jiného přinesly řadu oprav chyb.

Aby se však na ostatních platformách a zejména pak na Windows nezobrazoval chybový čtvereček, rozhodl se Windows ve Windows 10 aktualizovat sadu Emoji. A i Windows teď nabízí řadu nových smajlíků a i smajlíky ve více odstínech pleti. O tom jsme Vás informovali už v našem článku Microsoft ve Windows 10 aktualizoval smajlíky, jsou podobné těm od Applu, ale škaredší.

Microsoft však zjevně neupustil od svého humoru, který byl na výslunní hlavně na začátku vedení Steva Ballmera. Proto přinesli jeden doteď neuvedený emoji. Zvednutý prostředníček – nebo jak v redakci říkáme padající nanuk. Ten emoji totiž opravdu tak vypadá. Windows 10 se tak na delší čas stává nejupřímnějším operačním systémem, kde budete moci během konverzace vyjádřit názor na osobu, nebo právě probíhající konverzaci.

Toto gesto však není výmyslem Microsoftu, ale bylo přidáno do systému Unicode 7 už v polovině minulého roku. Pravděpodobně z etických důvodů ho však ani jedna platforma nepodporovala. No a když už Microsoft aktualizoval celou sadu emotikonů, tak je i prostředníček v 6 barvách pleti. Otázkou však zůstává, jestli Microsoft tímto nenápadným gestem nechtěl vyzvat Apple a Google, aby udělali to samé a umožnili uživatelům napsat prostředník.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova