Jak nahrávat obrazovku na iPadu, nebo iPhonu?

Categories: Ipad.

Bře 23, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Určitě jste někdy narazili na problém, kdy jste potřebovali nahrát obrazovku na iPadu, nebo iPhonu. V App Storu však na to žádná aplikace není a bez Jailbreaku byste ani žádnou nesehnali.

Alternativa, jak obrazovku nahrávat

Pokud v App Storu někdy nějaká byla, vždy jen na krátkou dobu, než ji Apple rychle odebral, protože nadměrně vytěžovala hardware. I přes to však existuje alternativa, jak obrazovku nahrávat. Funguje to tak, že budete zrcadlit obrazovku vašeho zařízení na Váš Mac, nebo iPhone a následně na PC tuto obrazovku budete nahrávat. Počítač, na který budete chtít zrcadlit musí být připojený do stejné Wifi sítě, neboť bude všechno probíhat bezdrátově. Zde je malý návod, jak na to!

Stažení programu Reflector

Reflector je placený program, který stojí 12,99 $. Pokud však nebudete potřebovat nahrávat nahrávky delší 10ti minut, pak plně dostačuje, neboť se vypína po deseti minutách používání. Tento jednoduchý program si stáhnete zde. V horní části klikněte na „Try Reflector“ (pokud Vám stačí 10 minut), nebo „Buy Reflector“ (pokud si jej chcete koupit a 10 minut Vám nestačí). V dalším kroku se Reflector již stáhne. Vy jej nainstalujete a to je prozatím vše.

Připojte obě zařízení do stejné sítě

Jak již bylo zmíněno výše, zrcadlící zařízení (iPad, nebo iPhone) musí být připojené do stejné Wifi sítě, jako zařízení, na které budete zrcadlit (počítač s programem Reflector)

Spusťte program a začněte zrcadlit!

Všechno je připraveno a můžeme začít zrcadlit. Nejdřív musíme mít program Reflector spuštěný na počítači (pracuje na pozadí, do chvíle připojení zařízení nemá grafickou podobu). Jakmile je program Reflector spuštěn, přejdeme na iPad, nebo iPhone, z kterého chceme zrcadlit a vyjedeme zespoda panel nástrojů, kde by se vedle možnosti AirDrop měl nacházet možnost AirPlay. Pokud se zde nenachází, chvíli počkejte. Pokud se ani po chvíli nezobrazí, ujistěte se, že je počítač a zrcadlící zařízení připojeno do stejné sítě a že je na počítači skutečně spuštěn program Reflector. Jakmile se možnost zobrazí, tapněte na ni a vyberte z nabídky počítač, na kterém chcete zrcadlit a jakmle jej budete mít vybraný, zobrazí se podnabídka „Zrcadlení“, kde posuvník posuňte na zapnuto. Na počítači se již automaticky zobrazí obrazovka iPadu, nebo iPhonu.

Nainstalujte nahrávací program

Teď už jenom poslední krok. Instalace nahrávacího programu. Pro nahrávání si vybereme program FRAPS. Jakmile jej budeme mít nainstalovaný, přepneme se do okna s Reflectorem, kde běží zrcadlení a stiskem přednastavené nahrávací klávesy již začneme nahrávat.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova