Přes Facebook Messenger bude možné posílat peníze

Categories: Ze světa // Tags: , .

Bře 19, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Facebook včera na svém blogu zveřejnil zajímavou informaci. Přes facebook Messenger bude v budoucnosti možné posílat platby. Facebook by tak chtěl konkurovat společnostem jako je třeba PayPal.

Výhoda Messengeru: rychlost a jednoduchost

Messenger má v tomto výhodu, že jej používá obrovská spousta lidí a platby přes něj by byly opravdu jednoduché a rychlé. Funguje to tak, že v liště nástrojů (kde jsou například samolepky, nebo možnost nahrávky) tapnete na symbol „$“. Následně vyberete částku a odešlete. Příjemci se informace o platbě zobrazí normálně v chatu, mezi zprávami (jako normální zpráva). Samozřejmě je nutné mít přidanou kreditní nebo debetní kartu.

Ochrana a zabezpečení

Platba z Vaší karty odejde okamžitě, příjemci však příjde v následujících 1-3 dnech v závislosti na bance. Ten musí mít také přidanou svou kreditní, nebo debetní kartu. Veškeré informace o kartách budou uloženy na serverech Facebooku, který slibuje, že zde budou zabezpečeny nejmodernějšími ochrannými prvky. Aby Vám někdo nemohl telefon odcizit a odesílat z něj platby, bude Messenger vyžadovat před každou platbou zadat PIN. Ten bude možné na iPhonech 5S a novějších nahradit otiskem prstu.Tuto službu budou moci využívat pouze uživatelé v USA, není však vyloučeno, že ji Facebook přinese i do Evropy. Podle Facebooku by měla být tato služba přinesena v následujících 3 měsících a měla by být zcela zdarma.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova