Proč Apple nemůže dobýt Čínu, jak bylo v plánu?

Categories: Zajímavosti.

Lis 30, 2018 // By:Redakce // No Comment

Pokud sledujete dění ve světě Apple, možná víte, že se společnost Apple vyrábějící telefony, počítače a další elektroniku rozhodně až masivně a agresivně odbýt Čínu. Jen během jednoho roku se rozšířila společnost v Číně o třicet nových obchodů. Vloni na začátku roku to však bylo jen pět míst, což bylo obrovské překvapení. I když rok 2017 znamenal pro společnost Apple ztráty v Číně, jelikož společnost plánovala mnohem více poboček, nic to nemění na plánu dobýt Čínu. Jenže to se zkrátka společnosti nedaří. Že by to byla první země, kde se Applu nepodaří prorazit mezi první špičku?

Proč se Applu nedaří prorazit mezi špičku v Číně? Jak to, že se zde zpomaluje vývoj společnosti? Apple se rozhodl všechno uvést na pravou míru. Rozhodl se zveřejnit důvody, proč Čínu nejde dobýt tak rychle, jak se očekávalo.

Kde je chyba?

Podle všeho za to může silní čínská konkurence. Podle všeho je konkurence čínských smartphonů opravdu obrovská. Dalším problémem je také čínská byrokratická vláda nebo také podvody, které se v Číně řešily ve spojitosti s Applem.

Podle všeho společnost Apple nechce přistoupit na hru Číňanů. Hra podle všeho spočívá v úplatkářství, také společnost odmítla věnovat iPhony zdarma, které čínská vláda požadovala. Navíc jsou problémy s daněmi a podle všeho se na černý trh pašují iPhony z Hongkongu.

Jak to bude dál?

Společnost Apple na čínském trhu bojuje statečně. Větší růst poboček, jako byl v letech 2015-2016, kdy se za jeden jediný rok otevřelo třicet poboček, se bohužel neplánuje, ale co není, může být. Loňský rok nebyl pro společnost Apple na čínském trhu nejlepší, kdo ví, jak dopadnou statistiky z roku letošního. Zatím se však nemluví o zmizení z čínského trhu, vypadá to tedy tak, že firma Apple bude dál bojovat na trhu, kde je opravdu obrovská konkurence, s jakou se jinde zatím nesetkala.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce