První pohled na aplikaci Apple Watch v iOS 8.2

Categories: Apple iOS // Tags: , .

Bře 16, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V aktualizaci iOS 8.2 Apple přidal novou aplikaci Apple Wach. Přes tuto aplikaci se hodinky spárují s iPhonem a budete do nich moct např. instalovat aplikace, nebo přenést informace o aktivitách do iPhonu.

Aplikace Apple Watch je již normální součástí systému iOS 8.2 a tak se na ni můžeme podívat. Bohužel tuto aplikaci nijak zatím nemůžete využít, neboť Apple Watch nejsou v prodeji a ještě měsíc nebudou.

Aplikaci Apple Watch najdete na těchto zařízeních:

  • iPhone 5
  • iPhone 5C
  • iPhone 5S
  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus

Hned, když aplikaci spustíte, vyběhne na Vás uvítací obrazovka, na které běží různé Apple Watch, vyzívající ke spárování s Apple Watch.

Aplikace se dělí na 3 části

První je moje hodinky, na které je právě výzva ke spárování. Další je Explore, neboli objevování a tato záložka slouží spíše jako reklamní část a najdeme v ní videa týkající se Apple Watch. Poslední částí je App Store pro Apple Watch, kde budeme moci v budoucnu stahovat a instalovat aplikace do Apple Watch.

Aplikaci aktivity v iOS 8.2 mezi aplikacemi na ploše nenajdeme. Jedná se totiž o speciální aplikaci, která je sice v iOS 8.2 naisntalována, ale zobrazí se na ploše až po tom, co spárujete iPhone s Apple Watch.

iOS 8.2
iOS 8.2

Jistý vývojář Hamza Sood ale říká, že pokud umíte trochu v programovacích jazycích, dostat se do aplikace není žádny problém. A tak zde získáváme první informace o této aplikaci.

Rozhraní aplikace Aktivity v iOS 8.2

Na screenshotech, které zveřejnil máme možnost podívat se na rozhraní celé aplikace. Ta by se měla dělit na 2 části – historie a achievementy (úspěchy). Na záložce historie bysme měli najít shrnutí cvičení a naší aktivity. Tyto informace jsou synchronizované s Apple Watch. Na druhé záložce pro změnu najedeme odznáčky – Achievementy, které budete dostávat za to, jak se Vám bude dařit ve Vášem cvičení a měly by Vás motivovat k větší fyzické aktivitě. Všimněte si nového fontu, San Francisco, který Apple používá na Apple Watch a z nějakého důvodu se rozhodl použít jej i v aplikaci na iPhone.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova