Samsung opravdu nemá cit pro detail

Categories: Ze světa // Tags: .

Dub 30, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Když byl v březnu představen Samsung Galaxy S6, který jako první ze série „S“ přinesl prémiové materiály namísto klasického plastu, ihned se začalo spekulovat o tom, že se Samsung nechal inspirovat Applem.

Například spodek Samsung Galaxy S6 (a S6 Edge) je až moc nápadně podobný tomu u iPhonu 6. Navíc si Samsung propůjčil již starší design Applu z iPhonu 4 a 4S. Nicméně design Applu je stále o kus napřed a nedá se srovnávat s desginem Samsungu. Podívejte se proč. Na dvou obrázcích umístěných pod tímto článkem se můžete podívat, jak je design Samsung Galaxy S6 chaotický.

Samsung to nemá jednoduché

Zatímco Apple se drží hesla „V jednoduchosti je síla“, samsung sází na překombinovanost. Na první pohled by se mohlo zdát, že spodek iPhonu 6 a Samsung Galaxy S6 je stejný. Rozhodně tomu ale tak není. Na první fotografii vidíme, že všechny části spodní strany jsou srovnány v jedné linii, zatímco Samsung Galaxy S6 má tyto části hned ve třech liniích. Stejný pohled na chaotické uspořádání nám nabídne i fotografie 2, na které je zachycená vrchní část Samsungu Galaxy S6 Edge.

Zde můžeme vidět, že uspořádání slotu na SIM kartu, IR výstupu a mikrofonu jsou skutečně nesymetrické. Jakmile se ale podíváte na jakýkoliv iPhone, tak vidíte, že všechny jeho částí jsou uspořádány v dokonalé rovině. A právě tyto obrázky naznačují, že Apple dbá i na ty nejmenší detaily a jejich zařízení musí být po designové stránce absolutně dokonalé.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova