Na co si dát pozor při nákupu Apple produktů z bazaru?

Categories: Apple.

Led 1, 2018 // By:Redakce // No Comment

Apple produkty jsou velkým lákadlem pravšechny, kteří mají rádi styl, výkonnost, kreativitu a praktičnost. Před plánovanou koupí vás ale mohla odradit cena. Nicméně, jste to jistě vymysleli. Našli jste výhodnou nabídku na slušném bazaru a nyní se již vážně připravujete na koupi. Při koupi iPhonu, iPadu či jiného produktu se ale můžete také ošklivě spálit… Každou nabídku a potencionálního prodejce tedy pečlivě prověřte. Na co si dát v tomto případě pozor?

Osobní odběr…

Pokud si budete pořizovat Apple zboží z bazaru, nejprve si pečlivě prostudujte nabídku prodejce. Zaměřte se především na to, v jakém stavu zboží je. Pokud je k inzerátu přiložená fotografie, která není pouze ilustračního charakteru, pečlivě ji prostudujte. Dalším důležitým krokem je četba recenzí na daného prodejce, případně na server, který obchod zprostředkovává. Na podvodníka dnes totiž můžete natrefit vskutku snadno.

Pokud se začnete s potencionálním prodejcem domlouvat na obchodu, trvejte na tom, že si zboží nejprve předem a osobně prohlédnete. Zamezíte tak zbytečným pokusům o okradení. Při návštěvě, která bude předcházet nákupu, požádejte majitele, aby vám nabízený telefon půjčil. Jakmile se dostane do vašich rukou, prozkoumejte reakce displeje a rozložte mobil opět na více částí. Právě zde velmi často dochází k podvodu.

Sprostí a ubozí podvodníci totiž mnohdy použijí displej a viditelnou část z iPhonu, ale dovnitř umístí součástky telefonu jiné značky Ačkoliv se to jeví nepředstavitelné, proveditelné to je. Před prohlídkou si tedy dohledejte, jak mají vnitřní součástky iPhonu či jiného vytouženého produktu od firmy Apple vypadat.

Za žádnou cenu se nepouštějte do předání naslepo a odesílání poštou či službou PPL. Právě tohoto typů zboží by vás to mohlo ve výsledku zamrzet. Očekávaného „ jablečného“ zboží byste se totiž vůbec dočkat nemuseli, ale peníze by z vašeho účtu zmizely.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related