Tim Cook: „iPhone a Mac kanibalizují prodeje iPadů“

Categories: Ipad // Tags: .

Dub 28, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Klesající prodeje iPadů nejsou žádnou novinkou a očividně se na nich podílí více faktorů. V první řadě za to může fakt, že lidé svoje tablety nemění tak často, jako počítače, nebo hlavně mobilní telefony.

Druhým zásadním důvodem je, že nové generace iPadů v podstatě nenabízí žádné nové funkce. Takže jsou v podstatě stejné, jako ty předešlé. Novinkou je maximálně tenčí design těla a hlavně výkonnější hardware. Navíc většina uživatelů iPadů jej používají na konzumaci obsahu, na což je i vytvořen, tudíž nepotřebují nový model.

Jedná se především o sledování videí, chatování na Messengeru, projíždění Facebooku, čtení a odpovídání na Emaily atd. Právě na tyto funkce stačí i malý výkon. Malá skupina lidí však iPad však také používá i na tvorbu. Pro tuto funkcionalitu slouží například aplikace Pages, Numbers, Keynote, Garage Band z dílen Applu, ale i mnoho dalších aplikací třetích stran. To jsou ti, co nový model potřebují.

Ipady nejsou možná tak pokrokové

Existují však i další důvody, proč prodeje iPadů klesají. Sám Tim Cook zmínil, že prodeje iPadů kanibalizují iPhony a počítače Mac. V poslední době se totiž u iPadu jedná spíš o zvětšený iPhone s pár málo funkcemi navíc. Tim Cook navíc ale zmínil, že se společnost tohoto nikdy neobávala a že věří, že se situace stabilizuje, i když momentálně není schopen říct kdy.

Partnerství s IBM si společnosti oblíbily, ale tato spolupráce je jen ve velmi rané fázi a zatím nemá výraznější vliv na prodeje iPadů. Tim Cook ale dále dodává, že mu dělá větší radost počet majitelů svého prvního iPadu, než počet prodaných kusů. V USA se počet iPadů pohybuje kolem 40%, v Číně to je zhruba 70%.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova