Už je tomu osm let, co se v obchodech objevil první iPad

Categories: Zajímavosti.

Čvn 30, 2018 // By:Redakce // No Comment

Když se narodil Steve Jobs, nikdo netušil, že se z něj stane ikona technologického průmyslu. Až později se ukázalo, jak chytrý člověk to je a jak dokáže změnit svět. Steve Jobs byl jedním z lidí, kteří skutečně výrazně změnili svět. On do světa přispěl svou značkou Apple, která se dnes řadí k těm nejlepším značkám na trhu. Strhl takzvanou jablkovou reakci, lidé si telefony s uhryznutým jablkem museli koupit, protože to byly telefony, které neměly konkurenci. Dnes samozřejmě svou konkurenci má, jako ostatně všechny společnosti, ale některé výrobky jsou stále bezkonkurenční. Například iPady.

Už je tomu přesně osm let, co se na pultech obchodů objevil úplně první iPad společnosti Apple. Nejdříve samozřejmě zavítal do obchodů ve Spojených státech amerických a zákazníci z Evropy a Asie dychtivě čekali, až se tento produkt dostaví i do tamějších obchodů. Samozřejmě ne sebe nenechal dlouho čekat a 28. května roku 2010 se dočkali.

Zájem byl tehdy obrovský

Je nutné dodat, že zájem o toto zařízení byl skutečně obrovský. Dokazuje to například fakt, že zákazníci z Evropy a Asie museli na tento produkt čekat dlouhé dva měsíce po vydání, protože ve Spojených státech byl takřka ihned vyprodaný.

Kromě tohoto faktu velký úspěch dokazuje i to, že hned první měsíc se prodal jeden milion iPadů. Díky tomu došlo k otevření trhu s touto novinkou i ve zbytku světa. Apple dnes zpětně hodnotí uvedení iPadu na trh jako velký triumf, díky kterému se dostala firma do podvědomí lidí jako jednička mezi technologickou elitou.

Jak vypadal první iPad?

Co se týče parametrů tohoto oblíbeného produktu, tehdy první iPad byl velký následovně: šířka byla půl palce a váha 680 gramů. K dostání tehdy byly dvě verze, a to s šestnácti GB a s 64 GB úložiště.

Lze s klidným svědomím říct, že tento produkt od Applu je tím nejoblíbenějším produktem, který kdy Apple přinesl na trh.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce