Co všechno Samsung zkopíroval od Applu na Galaxy S6 ?

Categories: Apple srovnání // Tags: , .

Bře 9, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Samsung před pár dny představil dlouho očekávaný model vlajkové lodi Galaxy S6. Očekávání od tohoto telefonu byla opravdu obrovská, všichni chtěli vědět, jestli se Samsung již konečně vzchopí a vydá telefon, který nebude vypadat jako plastová hračka. Úniky před vydáním tomu opravdu napovídaly a nakonec Samsung představil dva modely – Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge se zakřiveným displejem. Pokud jste ale fanouškem Applu, určitě Vás hned na první pohled jako mě napadne při pohledu na novou vlajkovou loď Samsungu plno věcí, co právě Samsung zkopíroval. A není toho rozhodně málo. Pojďme se tedy v tomto článku podívat, co všechno Samsung zkopíroval.

Design

Určitě jste si všimli, že Samsung použil hodnotnější materiály. Ale že použije hliník v kombinace se sklem jako to bylo u iPhonu 4 (a 4S) se rozhodně nečekalo. Mezi okopírované prvky patří například ještě plastové předěly pro lepší příjem signálu..

Neodnímatelný kryt a nemožnost vložit paměťovou kartu?

Ještě na podzim roku 2014 si pamatuji, jak si Samsung dělal srandu z majitelů iPhonů a nazval je „Wall huggers“, protože baterie v iPhonech nebyla prý jak ta, co je v Samsunzích, a navíc si uživatelé Samsungů mohli baterii rychle a snadno vyměnit. Teď to nejde. Proč? Navíc Samsung zmenšil v nové vlajkové lodi kapacitu. Samsung totiž nejspíše již přišel na to, že Apple jde správnou cestou. A co paměťové karty? Samsung přišel na to, že není kam dát, když udělají neodnímatelný kryt?

Samsung Pay

Musím uznat, že tady mě Samsung opravdu neskutečně naštval. Samsung se „mírně“ inspiroval Applem a čistě náhodou vytvořil platební službu, která funguje úplně stejně, jako ta od Applu. V rámci této náhody došlo i k zavedení skoro úplně stejného názvu – Samsung Pay. Porovnání služeb Samsung Pay a Apple Pay naleznete v našem článku Apple Pay VS. Samsung Pay.

Sluchátka

Tady se ocitáme v příslušenství k telefonu. I zde Samsung kopíroval. K tomuto snad ani nemám co říct, jen se podívejte, jak Vám připomínají EarPods od Applu.

Senzor otisku prstů

Ten sice Samsung okopíroval už minulý rok, ale tak na rychlo, že pro rozpoznání otisku prstu bylo potřeba po tlačítku pro návrat na hlavní obrazovku přejíždět. Letos senzor Samsung vylepšil a není potřeba již přejíždět. Jako u Applu. Náhoda? Já si myslím, že nie! 😀

Tento článek je přímou ukázkou toho, že Samsung nevytvoří úžasné zařízení bez toho, aby kopíroval. Určitě jsme nijak nechtěli Samsung shazovat. Komu se líbí a má ho rád, nebráníme v jeho koupi. Pro mnoho lidí je právě Samsung Galaxy S6 revolučním modelem.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova