Za kolik dnů si vyděláme na iPhone? A za kolik Američani?

Categories: Iphone.

Říj 18, 2017 // By:Redakce // No Comment

Pokud toužíte po něčem novém, pak byste si rozhodně měli koupit nový telefon. Dnes existuje řada značek telefonů, které se mohou řadit k těm kvalitním, ale přece jenom jedna značka je na zcela jiné, mnohem vyšší úrovni než ostatní značky. Je jí značka Apple, kterou jistě znáte díky tomu, že její produkty má dnes takřka každý. V současné době jsou dokonce světu známé novinky této společnosti, a to iPhony 8, 8 Plus a iPhone X.

Právě díky nedávnému odhalení nových produktů značky Apple se lidé pro produkty nadchnuli tak, že se rozhodli, že si na ně našetří. S touto souvislostí se začala média zajímat i o to, jak dlouho lidem běžně trvá našetřit si na iPhone. Došla k zajímavému výsledku.

Kdo našetří na iPhone rychleji – Čech či Američan?

Když se porovnávaly platy Čechů a Američanů, došlo se k zajímavému výsledku. Platy se liší hlavně díky minimální mzdě, která je ve Spojených státech amerických mnohem vyšší, než u nás. Právě to má asi i dopad na výsledek – Čech si totiž dokáže našetřit na iPhone zhruba za dvacet dní, což je zhruba jeden měsíční plat, ale Američan je schopný mít tento telefon už za tři dny.

Nesrovnávaly se však nové iPhony, které vyjdou mnohdy v přepočtu až na třicet tisíc korun, ale srovnávaly se ty starší verze, které třeba nyní dosahují zhruba patnáct tisíc korun. Jsou jimi například iPhonu 6s. Ještě levněji však přijdou novinky v podobě iPhonu SE, které vychází kolem deseti tisíc korun. Možná právě díky této ceně jsou dnes asi nejprodávanější. Sice vypadají jako klasická pětka, ale uvnitř jsou to jasné šestky.

Srovnávalo se na základě průměrných mezd

Samozřejmě se srovnávalo na základě již zmiňovaných mezd. Průměrná mzda v České republice se pohybuje kolem 20 tisíc korun, kdežto ta americká dosahuje takřka pětinásobku. Dvacet tisíc si opravdu vydělají během tří dnů, a tak se není čemu divit, když takřka každý Američan  má nějaký produkt značky Apple.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce