Zákaz prodeje Applu v Německu. Už jste o tom slyšeli?

Categories: Ze světa.

Led 8, 2019 // By:Redakce // No Comment

Kdo by neznal produkty společnosti Apple. V současné době se jedná o hit ve světě technologií, který musí mít opravdu každý. Dokonce se najdou mezi námi i ti, kteří chtějí mobilní telefon nebo nový počítač tak rychle, že si na něj dokonce i půjčí. Ostatně to je možná všeobecně známý fakt. Co se ví už méně, je to, že v Německu se nebudou moct iPhony prodávat, tedy konkrétně jen některé modely mobilního telefonu Apple. Přesně tak totiž rozhodl německý zemský soud nacházející se v Mnichově, a to na základě sporu mezi Apple a čipovým koncernem Qualcomm.

Možná jste už o sporu mezi Apple a čipovým koncernem Qualcomm slyšeli. Jedná se o spor, který se už nějakou tu dobu táhne. Na základě tohoto sporu se zmiňovaný zemský soud v Mnichově rozhodl modely mobilního telefonu iPhone zakázat v případě, že nedojde k zaplacení jisti ve výši 668 milionů eur, což je v přepočtu zhruba sedmnáct miliard korun.

Jaké modely by byly zakázány?

Zákaz prodeje by se týkal nejdražších modelů, a tedy i těch nejnovějších a nejvíce oblíbených. Konkrétně by se nesměly prodávat modely iPhonu 7, 7 plus, dále také 8 a 8 plus, mimo jiné ani iPhony X.

Možná si Apple říká, že to nevadí, že další telefony do prodeje dávat nemusí, když už jich dost v prodeji je. Jenže podle nařízení soudu by musel z prodeje tyto modely stáhnout úplně.

Je však nutné ještě zmínit, že samotný verdikt zatím není definitivní.

Apple má možnost se odvolat

Jak již bylo zmíněno, verdikt soudu zatím není definitivní. Apple se proti němu smí odvolat, ovšem než to udělá, konkrétní modely už některé maloobchodní sítě z prodeje stahují. IPhony jsou staženy konkrétně z patnácti obchodů v Německu, staženy jsou především iPhony 7 a 8. K dispozici jsou iPhony XS, XS Max a také iPhony XR.

Německo je zatím jednou z prvních zemí, která se rozhodla spor mezi dvěma společnostmi řešit. Spory však probíhají ve více státech.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce