Zjistěte, jak to bylo s MacBookem dříve. Pojďte s námi nahlédnout do jeho historie

Categories: Macbook.

Pro 12, 2017 // By:Redakce // No Comment

MacBook dnes představuje nenahraditelného pomocníka pro spoustu uživatelů různého věku. Spousta z nich si už neumí život bez Macu představit.  Upotřebit jej můžete jak v osobním, tak v pracovním životě. Kvalitní provedení vám zaručí spolehlivost přenosného počítače. Dnešní podobu MacBooků většina zná. Ale jak to s nimi vypadalo kdysi?

Powerbooky

Předchůdcem Macbooku je tak zvaný Powerbook. Tento název používala firma Apple pro své přenosné zázraky od roku 1991. PoweBooky toho se současnými Macy příliš společného neměly. Designově byly v porovnání s Macy poněkud nevzhledně. Rozhodně ale byly cenově přístupnější a kompaktnější.

PowerBooky měly velký úspěch, proto Apple vytvářel další a další verze a vylepšení pro jednotlivé kousky. Společnost Apple tak získala spoustu finančních prostředků pro velký technologický posun. Bylo čas zajít o krok dále. V roce 2001 představil Apple PwerBook G4, který se přiblížil podobě pozdějších MacBooků. Pod názvem PowerBook existovaly tyto „jablečné“ zázraky až do roku 2006.

MacBook přichází na scénu…

  1. května roku 2006 představil Apple žhavou novinku, první MacBook. Ten společnost nabízela v bílé a černé variantě. Již tento první model měl velice moderní design a výkonný procesor společnosti Intel, díky kterému byly Macy výkonné a příliš se nepřehřívaly. Roku 2008 se MacBooky staly nejprodávanějšími přenosnými počítači v USA. To jasně poukázalo na úspěch tohoto produktu, kterého pak specializované obchody musely objednávat bezpočet. MacBook jednoznačně převálcoval všechny své konkurenty. Byl nejvýkonnějším, nejstylovějším a nejvíce praktickým. Jedinou nevýhodou byla jeho vysoká cena. Ta ale zjevně jeho úspěchu nebránila. Poslední kousek klasického MacBooku  zmizel z továren v červnu roku 2011.

Právě tehdy již Apple představil revoluční MacBook Air. Ten se mohl pyšnit vkusným designem. V porovnání s dosavadními Macy byl rozhodně tenčí a lehčí.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce