Znárodnění Applu? Rusko ohlásilo svůj plán 

Categories: Apple novinky.

Bře 15, 2022 // By:Redakce // No Comment

Od počátku ruské invaze na Ukrajinu už uplynulo mnoho dní, ovšem situace ve světě a strach v lidech se i nadále stupňuje. Nikdo totiž neví, kam až je schopné Rusko dojít. Situace, kterou bychom ještě před půl rokem označovali za pouhé sci-fi, se reálně děje a uprchlické tábory se začínají plnit k prasknutí. Stejně tak oznámení ze strany Ruska nemají své meze. Dokonce je na stole plán znárodnit zahraniční společnosti, které se rozhodly zemi dočasně opustit. A mezi nimi je také společnost Apple. 

Znárodnění neposlušných firem 

Jestli tuto výhružku můžeme brát vážně či nikoliv je pouze otázkou. Putin v posledních týdnech ukázal, že od něj nemůžeme očekávat prakticky nic, spíše máme čekat naprosto všechno. A znárodňování zlobivých či neposlušných firem zejména jejich majitele určitě nenechává klidnými a chladnými.  

Sice je pouze otázkou, čeho chce tímto krokem Rusko docílit, přesto výhružka vyvolala vlnu negativních reakcí a obav. Jak už bylo zmíněno, na seznamu těchto Rusko bojkotujících firem je právě i firma Apple, která ostatně celému žebříčku kraluje. Doplňuje ji také společnost Microsoft nebo Porsche či Volkswagen.  

Zatím vše jen v ruských médiích 

Co je trochu polehčujícím faktem je, že zatím všechny tyto výhružky vyšly pouze v ruských médiích, které jsou nyní pod přísným dohledem. Na poli Ruska nyní vládne propaganda a je opět pouze otázkou, co z publikovaného je možné brát vážně a co je pouze informací, která má občany Ruska do jisté fáze uspokojit.  

Aktuálně je tato pomyslná mediální masáž v Rusku opravdu vyostřená a zdejší obyvatelé nejsou informováni o reálných událostech, ke kterým na Ukrajině dochází. Společnosti, které dočasně z ruského území odešly, jsou nyní považovány za nepřátele státu, ostatně jako všechny země celého světa.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce