5 tipů pro nový iPhone. Používejte své nové jablko naplno

Categories: Iphone.

Led 20, 2021 // By:Lenka Vahova // No Comment

Nové iPhony ukrývají spoustu nových funkcí, které ale musíte najít a nastavit. Ať už jste zarytí applisti, nebo je dvanáctka vaším prvním iPhonem, přečtěte si, jak nastavit nový iPhone 12 tak, abyste ho měli ještě raději.

iPhone

Nový operační systém iOS 14 obsahuje celou řadu zbrusu nových funkcí. Abyste získali ze svého nového iPhone 12 maximum, podívejte se nejprve na několik důležitých nastavení. Dozvíte se, co nastavit, povolit a zakázat, aby váš telefon fungoval na maximum.

5G sítě – v Česku se bez nich zatím obejdete

Jednou z nejoceňovanějších funkcí nových iPhonů je podpora moderních 5G sítí. Ty jsou však v České republice stále spíše příslibem do budoucna. Kromě zatím slabé dostupnosti nemá smysl uvažovat o 5G, pokud nemáte neomezený datový tarif. Extra rychlost 5G sítí navíc také rychleji spotřebovává baterii. 5G sítě proto ze začátku doporučujeme vypnout.

V nastavení však můžete zapnout funkci, kdy se 5G technologie spustí jen tehdy, když poskytují skutečnou výhodu oproti LTE sítím, které už jsou v České republice na většině území standardem. Pokud nepotřebujete přehrávat video ve 4K rozlišení nebo nahrávat obrovské množství dat, LTE sítě vám zatím na běžné využití internetu bohatě postačí.

iPhone

Video picture in picture

Když sledujete video, často potřebujete přepnout do jiné aplikace, napsat si poznámku nebo třeba odepsat na SMS. Díky nové funkci iOS 14 už kvůli tomu nemusíte video zastavovat. Při přepnutí do jiné aplikace se video z fullscreenu přepne do rohu obrazovky a vy můžete pokračovat ve sledování, zatímco třeba odepisujete na zprávu. Mód picture in picture můžete zapnout u každého videa manuálně nebo ho v nastavení zapnout defaultně.

Vylepšení videohovorů: dívejte se vždy do očí

V poslední době možná trávíte videohovory se svými blízkými nebo kolegy více času, než byste chtěli. Určitě znáte ten pocit, kdy se protistrana nedívá do očí, protože nesleduje objektiv, ale váš obličej na své obrazovce.

Vy už takto působit nebudete zásluhou zajímavé funkce optimalizace očního kontaktu. Jakmile tuto funkci zapnete, iPhone automaticky při hovoru rozpozná, kam se na obrazovce díváte a postará se o to, aby to na displeji člověka, se kterým mluvíte, vypadalo, že mu hledíte přímo do očí.

iPhone

Speciální funkce jen pro majitele iPhone 12 Pro a Pro Max

iOS 14 přináší uživatelům iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max nový formát fotografií s názvem ProRAW. Tento formát se podobá formátu RAW, ve kterém své fotografie často ukládají profesionální fotografové. Umožňuje totiž dodatečnou úpravu expozice, barev nebo vyvážení bílé bez ztráty kvality. Díky datům, která se spolu s originální fotografií do souboru uloží.

Autorem článku je Martin Knižátko

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova