Apple TV a její budoucnost 

Categories: Apple.

Dub 15, 2022 // By:Redakce // No Comment

Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom. A po obrovském úspěchu společnosti Netflix na českém trhu se rozjíždí i další podobné platformy i v tuzemsku. Jednou z nich je také Apple TV, který na svém kontu nemá nikdo jiný než stejnojmenná společnost. Očekává se však tak enormní úspěch této televize, který bychom mohli přirovnat k úspěchu firmy Netflix? Pojďme se na budoucnost Apple TV podívat.  

Apple TV už od roku 2006 

Mnozí lidé jsou toho názoru, že Apple TV je novinkou na trhu. Ovšem o novinku se tak úplně nejedná. Mluvíme o záležitosti z roku 2006, kdy se vůbec poprvé ukázala světu. Prodávat se poté začala rok následující, tehdy však ještě pod názvem iTV, kdy se dbalo na to, aby ono pověstné „i” bylo také v názvu každého z produktů společnosti.  

Velkolepá aktualizace proběhla roku 2008, kdy se zrušila nutnost propojení s MacBookem, čímž se z televize stalo plnohodnotné zařízení, které dokonce umožňovalo stáhnout si veškerý obsah z iTunes. Umožňovala také prohlížet fotografie, případně sledovat YouTube videa. 

Jaká je budoucnost tohoto řešení? 

I když mluvíme o televizi, která je v tuzemsku zatím v rozkvětu, už nyní můžeme vyjmenovat několik zásadních výhod či benefitů, které nahrávají řešení do karet. Vezměme si například možnost udělat z Apple TV centrum domácnosti, jež bude ovládat veškeré chytré doplňky uvnitř. Tím by náš seznam teprve začínal.  

Zabývejme se však slibovanou budoucností, která je však z pohledu mnoha lidí velmi nejistá. Očekávají se nejrůznější vylepšení, spekulace, ale také kombinace s HomePodem. Samozřejmě se nabízí i rozšíření o řadu funkcí.  

Také se však může stát, že řešení naprosto zmizí z nabídky, pakliže se bude jednat o nevýdělečnou součást portfolia. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce