Jak bránit svůj iPhone proti hackerským útokům 

Categories: Iphone.

Bře 31, 2022 // By:Redakce // No Comment

Hackerských útoků značně přibylo, a to zejména po propuknutí ruské invaze na Ukrajinu. Lidé se nyní strachují o svá choulostivá data, která mohou padnout do nepravých rukou. Naštěstí existuje několik skvělých tipů nebo triků, jak například svůj iPhone před hackerskými útoky ochránit. Co konkrétně zabírá? A jak tedy svůj mobilní telefon před hackery chránit? 

Žádné události z cizích stránek 

Stále častěji přibývá webových stránek, které vám nabízí možnost přidat své události do vašeho kalendáře. Většina lidí si upozornění, které vyskakují při najetí na stránku nečtou, a často tak nevědomky přijmou tuto nabídku vedoucí z cizích nejen zahraničních, ale i tuzemských webů. Dávejte si tedy pozor na to, jaké povolení a komu udělujete tím, že kliknete na „přijmout” ve vyběhnutém pop-upu. 

Pokud si už některou z událostí přece jenom chcete přidat do svého kalendáře, musíte si být vědomí tím, že odkaz plyne z opravdu ověřeného a relevantního, spolehlivého a bezpečného zdroje. 

Aktualizujte operační systém 

I když jsou někdy až příliš časté aktualizace operačního systému iOS otravné, jsou prospěšné. Často obsahují aktualizace přispívající funkcemi, které mají za cíl chránit mobilní telefon třeba před hackerskými útoky.  

Tím, že budete pravidelně aktualizovat svůj operační systém, zvyšujete obranyschopnost svého chytrého mobilního telefonu.  

Face ID i Touch ID ku prospěchu 

A nakonec se snažte také využívat možnosti odemykání telefonu, které jsou osobní a které jen tak nelze obejít. Na mysli máme především Face ID, případně Touch ID u starších modelů mobilního telefonu. Kódový zámek je sice skvělý, ale už není tak bezpečný jako zmiňované dvě funkce.  

Tím, že budete využívat chytré funkce mobilního telefonu v těchto dvou provedeních, výrazně tím zvýšíte zabezpečení vašich osobních dat a údajů, ke kterým nechcete, aby se jen tak někdo dostal. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce