Zajímavé funkce iPhonu, které vám usnadní jeho používání 

Categories: Iphone.

Kvě 15, 2022 // By:Redakce // No Comment

Mobilní telefony s nakousnutým jablíčkem má ve svém vlastnictví nejeden člověk. Holt se telefony, za kterým stojí sám Steve Jobs, staly bezkonkurenčními parťáky, na které si nemůžeme stěžovat. Pokud byste si jejich ovládání chtěli ještě do jisté míry usnadnit, seznamte se s několika zajímavými funkcemi, o nichž jen málokterý uživatel má vůbec tušení. 

Metr přímo v telefonu? 

Že mají mobilní telefony kalkulačky nebo baterky, to je všeobecně známá věc. Věděli jste ale, že mají iPhony v sobě zabudovaný také metr? Respektive něco jako pravítko, s jehož pomocí můžete věci alespoň přibližně změřit? Tato vychytávka se hodí nejen v případě, že potřebujete nutně změřit délku stélky nebo kalhot, když nakupujete v obchodě pro někoho blízkého.  

Pravítko s metrem je součástí aplikace Měření, která je součástí každého iPhonu, jenž má operační systém 12 a novější. 

Nikdo neví, že jste připojení 

Stejně tak není tajemstvím, že v současné době je poměrně nebezpečné připojovat se k veřejným Wi-Fi sítím. A když už se tak stane, tak řešit například platební záležitosti. Potenciál toho, že naše údaje někdo ukradne, je velmi velký. Naštěstí každý iPhone svému uživateli slibuje, že skryje, že danou Wi-Fi síť používá. 

Stačí, když v nastavení u konkrétní sítě kliknete na informační ikonu a stisknete tlačítko „aktivovat Soukromá adresa”.  

Knihovna aplikací pro větší pořádek 

Pokud jste už vyzkoušeli několik modelů iPhonů, určitě jste sami zaznamenali, jakého obrovského posunu se dočkala domovská obrazovka. Nové iPhony dokonce nabízí i možnost „knihovna aplikací”, která vám umožňuje udělat si na ploše telefonu pořádný pořádek.  

Knihovna aplikací zpravidla shromažďuje aplikace, které dlouhodobě nepoužíváte. A to je funkce, která se rozhodně hodí, nemyslíte? 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce