Apple, iPod a iPhone

Categories: Apple, Ipad, Iphone.

Čvn 20, 2017 // By:Redakce // No Comment

Společnost Apple nechtěla, aby jínové smartphony zničily iPod, proto pak začal pracovat na iPhonu, který navždy změnil svět. Právě iPhone letos oslaví už desáté narozeniny. Právě před 10. lety úplně první telefon s nakousnutým jablkem uvedl na trh ještě sám SteveJobs v červnu 2007. Je až naprosto neuvěřitelné, jakou cestu tyto smartphony od chvíle, kdy spatřily světlo světa, a společnost Apple udala nový trend. Právě podle tohoto trendu se ostatní výrobci mobilů řídí dodnes.Málokdo si ale naplno uvědomí, kolik dřiny stojí za iPhonem.

Když se rodí velikáni

Jobsjej s velkou slávou představil světu. Všichni bývalí vysoce postavení zaměstnanci společnosti Apple jako ScottForstall, Tony Fadell a GregChristie se u slavnostní příležitosti narozenin nejpopulárnějšího telefonu všech dob také rozpovídali o všech důležitých momentech, kdy se společně snažili zachránit iPod před jeho zkázou a tím tak vytvořili iPhone. Hudební přehrávač tehdy tvořil asi 50 % všech prodejů společnosti z Cupertina. Proto chtěla společnost, aby se iPodům dařilo i do budoucna. Největším nebezpečím byly mobilní telefony, které byly pro přehrávač opravdový problém. Práce na iPodu, který má umět i telefonovat, probíhaly i s testováním 40 způsobů, jakými by se dalo ikonické ovládací kolečko iPodu použít také na vytáčení všech možných telefonních čísel.

Co teď a co potom

Když se to ale nepovedlo, bylo třeba změnit směr. Na to, aby se s kolečkem dalo vytočit číslo a skutečně šlo někomu zavolat, bylo by příliš těžkopádné. Tony Fadellstál v čele vývoje iPodu a musel si to přiznat. Následovala pak velmi nespokojená reakce StevaJobse, který pak dal týmu jasné ultimátum, aby přišli s něčím rozumným, funkčním a hezkým. Dal jim dva týdny. Lidé pracovali zcela nepřetržitě, vůbec neodpočívali, i když pauzu přece jenom potřeboval. Proto jim GregChristiepronajal pokoj v hotelu hned přes cestu, aby večer nevyspalí nemuseli řídit. Nakonec uspěli a Jobsova reakce na finální verzi iPhonu byla naprosto neskutečná. GregChristiese mimo jiné podílel na operačním systému pro mobil. Zakladatel společnosti Apple stál mlčky a bez hnutí a byl totálně šokován, a to příjemně. A my se mu nedivíme.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce