Apple nabídl kompenzaci a omluvil se za úmyslné zpomalování iPhonů

Categories: Iphone.

Led 13, 2018 // By:Redakce // No Comment

Apple se oficiálně omluvil za úmyslné zpomalování iPhonů. Současně ale uvedl, že nikdy neměl potřebu zkracovat životnost baterie u jakéhokoli vyrobeného produktu od společnosti Apple a následně tak nějak znehodnotit uživatelský zážitek za účelem navýšení prodeje novějších generací nabízených mobilů.

Jak to bylo

Jde o funkci správy napájení, která byla zpočátku představena v iOS 10.2.1 na iPhone 6 a iPhone 6s. Ten byl implementován tak, aby se při jeh funkci zabránilo neočekávaným odstávkám právě kvůli vysokému výkonu. Nejasnosti ohledně vyvolané kauzy vedly u společnost Apple k tomu, že na ni bylo v minulých dnech podáno hned několik soudních žalob, které tvrdí, že společnost Apple úmyslně zpomaluje starší iPhony.

Vyjádření Apple

Chemicky stárnoucí baterie se podle společnosti Apple stává méně schopnou dodávat špičkové energetické zatížení, zejména pokud je v nízkém stavu nabití, což do budoucna může vést k neočekávanému vypnutí přístroje zejména v některých situacích. Náhlá a neočekávaná odstávka baterie je nepřijatelná. Společnost Apple si nepřeje, aby někdo z jeho uživatelů ztratil své volání v důsledku nestabilní baterie, chyběla mu fotografie nebo byla přerušena nějaká jiná akce v jeho iPhonu.

O jaké telefony jde

Tyto funkce správy napájení byly implementovány v zařízeních iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus a v budoucnu budou navíc přidány do nových telefonů iPhone. Aktivují se pak, při zhoršení stavu baterie. Společnost Apple začala přijímat zpětnou vazbu od zákazníků, kteří zaznamenali pomalejší rychlost, což původně mohlo být také způsobeno aktualizacemi softwaru a dalšími drobnými chybami v systému iOS 11. V současné době se ale domnívá, že pokračující chemické stárnutí baterií pozorované ve starších zařízeních je chyba.

Následné změny

Cena náhradních baterií pro iPhone, jenž nejsou v záruce, klesne od ledna z 79 na 29 dolarů do prosince 2018. Pokles se bude vztahovat na ty, kdo mají iPhone 6 nebo novější, jehož baterie je do budoucna třeba vyměnit. Na začátku roku 2018 bude probíhat aktualizace systému iOS a bude představovat nové funkce, kdy uživatelé budou lépe vidět stav baterie svého iPhone a jasně vidět, zda stav baterie ovlivňuje výkon. Tým pracuje na způsobech, jak zlepšit uživatelskou zkušenost, i to, jak je dosaženo výkonu, pro zabránění neočekávaným výpadkům u starších baterií.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce