Apple se nechal slyšet, že jednoho dne bude na světě i plně recyklovatelný iPhone

Categories: Apple novinky, Iphone.

Kvě 11, 2019 // By:Redakce // No Comment

Neustále se všude hovoří o tom, jak je důležité starat se o naši planetu. Dnes se média točí kolem nejedné kampaně, které mají lidi motivovat k tomu, aby se starali o své životní prostředí, aby se zajímali o to, co kupují a odkud dané potraviny pochází. Všechno totiž souvisí s tím, jak naše planeta vypadá či jak bude vypadat za několik let. Nejvíce diskutovaná je kampaň #neplastuj, která má lidi motivovat k tomu, aby snížili spotřebu plastů. Aby si nekupovali zbytečně zeleninu v sáčcích, když si ji mohou koupit po kusech na tržnici a dát si ji do plátěné tašky. Dopad plastů na životní prostředí je šílený, zejména naše oceány trpí.  

Samozřejmě nepoužívat plasty je jen jedna z mnoha věcí, které mohou ochránit naši planetu. Mnohé značky se například rozhodly vyrábět produkty, které jsou plně recyklovatelné. Například firma Adidas se rozhodla vyrábět plně recyklovatelné tenisky. A firma Apple ohlásila, že jednoho dne bude existovat také plně recyklovatelný iPhone.  

Apple ukázal svou zodpovědnost k životnímu prostředí 

I firma Apple se tak přidala k množství firem, které ukazují zodpovědnost k životnímu prostředí. Představily se iniciativy s cílem minimalizovat negativní dopad jejich konání na přírodu. V tomto duchu má pokračovat i další konání společnosti, která řekla, že se rozjela nová výzkumná laboratoř, ve které se budou vyvíjet technologie recyklace, které by tak jednoho dne mohly přinést i zcela recyklovatelný iPhone. Umíte si to představit? 

iPhony na recyklaci 

Pokud máte iPhone rozbitý nebo už dosloužil, nemusíte ho vyhazovat. Apple rozšířil místa, kam můžete iPhone doručit s jistotou, že bude následně rozebrán speciální recyklační robotkou. Do projektu recyklace iPhonů se zařadil také řetězec Best Buy, který je rozšířenější než Apple Store. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce