Ať vás marketingové e-maily nesledují. Nastavte si svůj iPhone správně

Categories: Iphone.

Srp 21, 2020 // By:Redakce // No Comment

Žijeme v době plné technologií, to je všeobecně známá věc. Co si však uvědomuje jenom málokdo, je to, že nás technologie mohou sledovat. Sledovat nás mohou jak notebooky, tak iPady nebo samozřejmě mobilní telefony. Co si taktéž uvědomuje jen málokdo, je, že nás dokonce mohou sledovat i e-maily, které nám přichází do e-mailové schránky jako marketingová sdělení. Těmto sledujícím e-mailům se říká SPAMy, které naštěstí automaticky vedou do schránky nevyžádané pošty. Bohužel to neplatí o všech těchto e-mailech. Některé se přesto dostanou mezi příchozí poštu a my otevřeme něco, co si pustíme do života víc, než bychom chtěli.  

Mnohé marketingové e-maily, které by měly skončit ve SPAMu, ale neskončí tam, obsahují totiž takzvaný tracking pixel. Ten rázem zjistí nejen vaši přesnou adresu, ale také skrze jaké zařízení jste otevřeli e-mail nebo další. Je proto velice důležité nastavit svůj mobilní telefon proti těmto e-mailům a vyhnete se tím pádem sledování, k němuž nechcete, aby došlo.  

Jak nastavit svůj iPhone proti sledovacím e-mailům 

Svůj iPhone naštěstí můžete nastavit lehce. Stačí, když přejdete do Nastavení a najdete kolonku Pošta, kterou rozkliknete a ve které najdete kategorii Zprávy. Zde už jen deaktivujte funkci Načíst obrázky.  

Pokud takto učiníte, v e-mailech se nebude aktivovat zmiňovaný tracking pixel čili věc, která by o vás prozradila až příliš mnoho osobních informací, které jste jinak oznámit nikomu nechtěli.  

Obrázky budete muset ručně načítat 

Díky deaktivaci zmiňované funkce budete muset všechny případné obrázky v e-mailu ručně načítat. Nejedná se však o nic náročného nebo těžkého, je to otázka jednoho tlačítka. Obrázky však budete moct otvírat jenom v e-mailech, které se jeví jako důvěryhodné.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce