iPhone v České republice prostě letí

Categories: Iphone.

Čvc 20, 2017 // By:Redakce // No Comment

Pokud máte stále pocit, že tahle vychytávka je stále hodně drahá, lidé si ji prostě dopřejí, i když ji třeba splácí. iPhonů v Česku přibývá takřka raketovou rychlostí. V dnešní době tvoří 1/10všech smartphonů u nás. Pokud poslední dobo iPhone vidíte v ruce každého druhého jedince kolem se, tak se vám to nezdá. Můžete zrušit objednávku k doktorovi, vidiny nemáte a nejde o přeludy. Jablíčko na telefonu už totiž v našich končinách nevídaně zraje. Podle posledních statistik se počet těchto telefonů blíží k hranici jednoho milionu! V přepočtu na obyvatele mají u nás iPhone 10% zastoupení.  Nejoblíbenějším iPhonem je iPhone 5s z roku 2013 podle údajů operátorů a prodejců.

Kdo nemá iPhone, jako by nežil

Pár let zpátky jsme se domnívali, že Češi takovou sumu prostě za ten pocitiPhone v dlani prostě nedají. Pomalu se ale stává realitou, že se tyto telefony dostávají do rukou Čechů stále častěji a tento trend pravděpodobně bude ještě dále stoupat. I když si zatím první příčky stále neohroženě hájí známé telefony vybavené systémem Android, tendence iPhone je vzestupná. Oproti iPhone je Android výrazně levnější. Vévodí jim jihokorejský Samsung, ale velkou oblibu v poslední době získávají také menší a méně známé značky. Huawei před pár lety ještě znala pouzemalá část populace, nyní ale Samsung dost razantním krokem dohání.

Kdo má iPhone

Typičtí uživatelé iPhonů jsou ve více než ½ mladší 30. let. Statistika navozuje dojem, že iPhone kvůli jeho vyšší ceně může být určitým sociálním měřítkem, což zajisté je. Mladší generace si jím dokazují ve společnosti své vysoké postavení. Uživatel iPhone za měsíc odešle 161 zpráv a k tomu provolá 270 minut. Android je na tom hůře a zpráv odešle jen 135 a provolá 254 minut. Spotřeba dat uživatelů iPhone je průměrně měsíčně 1,1 GB dat a s Androidem je to pouze 470 MB. Možná si ti, co mají na iPhone, mohou dovolit i více dat. Možná to ale na tomto udělátku také lépe sviští. Cena dat v České republice rozhodně není dostupná všem lidem.Nejnovější iPhone 7 začíná na ceně kolem 20 000 korun a pokud sáhnete po verzi Plus. Tam budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce