iPhone X je na světě! Jak vypadá?

Categories: Apple novinky, Iphone.

Zář 23, 2017 // By:Redakce // No Comment

  1. září – to byl den, na který jsme čekali. To byl den, který si nenechal ujít žádný jablkový nadšenec. Právě v tento den se totiž ukázal světu nový produkt z dílny značky Apple. Samozřejmě se nejednalo jenom o jeden jediný produkt, ale čekalo se hlavně na ten jeden – na novou verzi chytrého, dnes až geniálního telefonu iPhone.

Kolem tohoto telefonu se vedla od počátku řada spekulací, jak asi bude vypadat. Neustále jsme se setkávali s unikajícími informacemi, nad kterými se nám takřka zastavil dech, a možná proto jsme si nenechali ujít slavnostní odhalení nového telefonu. Je však nutné podotknout, že takřka všechno, co jsme si vlastně mysleli, byla lež. Tedy – to, co jsme se všude dočetli a o čem jsme si byli jisti, že bude nový iPhone 8 mít, nakonec neměl, protože všechny vlastnosti má iPhone X.

Co je iPhone X?

Na slavnostním odhalení v divadle Steva Jobse bylo opravdu narváno – očekával se nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ovšem nakonec se odtajnil i legendární iPhone X, který najednou měl všechno, co jsme se dočetli, že bude mít jeho kolega iPhone 8. Apple nás tedy trošku zmátl. iPhone X je však něco zcela jiného než klasicý iPhone. Je to ten největší posun, kterého od prvního chytrého telefonu iPhone dosáhl.

Co od něj můžeme čekat?

Tento už opravdu geniální telefon se bude moct probouzet zvednutím nebo dotykem na vypnutou obrazovku, přejíždět se bude ze spodní strany displeje. SiRi je v tomto telefonu také naprosto jinak řešená – vyvolává se hlasem. V tomto telefonu není zabudované klasické a pro iPhone charakteristické Touch ID, ale je zde Face ID, což znamená, že se telefon bude odemykat rozpoznáváním obličeje.

Jak to bude možné?

V telefonu je zabudováno více jak 30 tisíc neviditelných infračervených bodů, které budou dokonale snímat váš obličej. Nemusíte se bát, že by vás telefon nerozpoznal, když budete mít čepici či změníte účes, budete jinak nalíčení či když si dáte brýle. Tento zámek funguje i v noci, i ve dne – a je na něj stoprocentní spolehnutí.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce